• |
ide | kryesore

Linda Evangelista rrëfen betejën me kancerin e gjirit

Paparazzi

Linda Evangelista zbuloi se ka luftuar dy herë me kancerin e gjirit në pesë vitet e fundit.


Në një intervistë të sinqertë, supermodelja tregoi se për herë të parë se u diagnostikua me kancer gjiri në vitin 2018. “Ajo u zbulua në mamografinë time vjetore,” tha modelja për WSJ. “Pa hezitim, sepse doja të lija gjithçka pas vetes dhe të mos merresha me këtë, zgjodha mastektominë dypalëshe. Duke menduar se isha  mirë dhee  vendosur për jetën. Kanceri i gjirit nuk do të më vriste.”Megjithatë, në korrik 2022, Evangelista ndjeu një gungë në gjoksin e saj dhe mësoi se kanceri i saj i gjirit u kthye. “Hapni një vrimë në gjoksin tim,” i tha ajo onkologut të saj pas diagnozës së dytë. “Nuk dua që të duket bukur. Unë dua të shoh një vrimë në gjoksin tim kur të keni mbaruar. Më kupton? Unë nuk po vdes nga kjo. Hyra në këtë modalitet- thjesht bëj atë që duhet të bësh dhe kaloje atë,” shtoi ajo për qasjen e saj ndaj trajtimit. “Dhe kjo është ajo që bëra.”

Linda gjithashtu pranoi se për shkak se e ardhmja e saj është e pasigurt, ajo është thjesht mirënjohëse për çdo ditë. “E di që kam një këmbë në varr, por jam plotësisht në modë festimi,” tha ajo. “Kam kaluar disa probleme të tmerrshme shëndetësore. Jam në një vend ku jam shumë e lumtur që festoj librin tim [Linda Evangelista Fotografuar nga Steven Meisel]. Jam shumë e lumtur që jam gjallë. Çdo gjë që vjen tani është bonus.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *