• |
ide | kryesore

I kërkuar nga Turqia, arrestohet shqiptari në Itali për drogē

Arkiva, Lajme, Të fundit
biznesmeni, Itali, Campania, karabinieri

Goditet grupi kriminal i trafikut të drogës në Itali. Bëhet me dije se është arrestuar një trafikanti i cili ishte në arrati dhe gjithashtu në pranga kanë rënë edhe 8 persona të tjerë.


Shqiptari rezultonte i kërkuar nga autoritetet turke. Nga ky operacion u sekuestruan 10 kg kokainë si edhe 30 mijë euro. Nga hetimet u zbulua se ishin dy grupe të cilët operonin midis Padovës dhe Selvazzano-s.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *