• |
ide | kryesore

Dj Calvin Harris martohet me prezantuesen

Paparazzi

DJ/producenti i “Feel So Close”, Calvin Harris u martua me prezantuesen e Radio 1, Vick Hope të shtunën, konfirmoi një burim për Page Six.


Thuhet se çifti ka thënë “po” para familjes dhe miqve në Hulne Priory (Northumberland, Angli). Ceremonia u zhvillua jashtë përpara se të ftuarit të zhvendoseshin në një tendë për pritjen për të festuar Harris, 39 dhe Hope, 33.Sipas The Sun, Nile Rodgers dhe grupi i tij Chic madje u dërguan nga SHBA për të performuar. Media raportoi gjithashtu se lista e të ftuarve përfshinte DJ të radios BBC Scott Mills, Vernon Kay dhe Jordan North, së bashku me prezantuesin e “Big Brother” AJ Odudu.

“Dasma e Calvin dhe Vick ishte një ditë që asnjë nga të ftuarit e tyre nuk do ta harrojë kurrë,” tha një burim i brendshëm. Betimet e tyre ishin vërtet emocionale dhe ceremonia e martesës përfshinte poezi si “Nëse ka hapësira boshe në zemrën tënde” të Ernest Hemingway dhe “Devoted” e Lori Eberhait.”

Insajderi shtoi se të porsamartuarit “nuk pushuan së buzëqeshuri” gjatë gjithë ditës. “Calvin dhe Vick janë kaq qartë të dashuruar çmendurisht”, tha burimi. “Ishte një ditë vërtet e bukur.”

Brenda pritjes, Nile, 70 vjeç, performoi këngën e Luther Vandross të vitit 1981 “Never Too Much”, së bashku me këngë nga Madonna, Beyoncé, Pharrell Williams dhe David Bowie.

Dik  tjetër gjatë natës, një shfaqje 10-minutëshe e fishekzjarreve ndriçoi qiejt, përpara se Nile të përfundonte mbrëmjen me melodinë e tij të vitit 1979 “Good Times”.

 

Producenti skocez i muzikës më parë ishte në lidhje me  Taylor Swift. Ata konfirmuan lidhjen e tyre  në Billboard Music Awards 2015. Megjithatë u ndanë një vit më vonë në atë që shoku i tij e përshkroi si një ndarje “brutale”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *