• |
ide | kryesore

FOTO/ Pishinë në oqean, dy doke për jahte e 8 dhoma gjumi: Messi blen vilën, në Majemi, 10 milionë euro

-Instant, Sport
Majemi

Transferimi në SHBA sigurisht nuk e ka bërë më pak të pasur argjentinasin Lionel Messi, a thua se kishte nevojë. E megjithatë, edhe për shpenzime Pleshti nuk është më i pakët. Numri 10 kampion bote me Albiceleste ka paguar 10.8 milionë dollarë për të blerë një vilë luksoze buzë oqeanit. Bëhet fjalë për një strukturë në lagjen Bay Colony të Fort Lauderdale, Broward County, në Majemi.


Prona ka një sipërfaqe prej përafërsisht 3,200 metra katrorë dhe përmban dy doke private 51 metra. Nuk mund të mungonte një pishinë buzë oqeanit, një palestër, një spa dhe një kuzhinë të projektuar nga Italia. Detajet e vilës luksoze janë raportuar nga media e pasurive të patundshme The Real Deal.Gjithsej ka tetë dhoma gjumi dhe nëntë banja, në rast se Messi do të presë miqtë e tij në Majemi. Shtëpia, e ndërtuar në vitin 1988 dhe e zgjeruar në vitin 2000, është rreth 16 minuta nga stadiumi Drive Pink i Inter Miami.

Lexo më tej: FOTO/ Shikoni vilën për të cilën Cristiano Ronaldo paguan 16 mijë euro në muaj

FOTO NGA VILA LUKSOZELini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *