• |
ide | kryesore

Berisha: Veliaj i hoqi fondet arsimit dhe i kaloi te djegësi i tij

Lajme, Të fundit

Berisha gjatë fjalës së tij në mbledhjen me të zgjedhurit demokratë akuzoi Erion Veliajn se fondet e arsimi i ka kaluar te Incineratori.


PJESË NGA FJALA E BERISHËS:Erion Veliaj është i dyti në radhë. Transparencë është jetike. Është unike në botë. Një kryetar bashkie që thotë se ka mbjellë 1 milion pemë. Ka vjedhur shumën për 1 milion fidanë.
Vetëm dje, u hiqte fondet arsimit dhe i kalonte te djegësi i tij.
Këta janë zinxhir. Kriteri i tyre më kryesor është hajdutëria, ndaj kudo që jeni, në këshillat bashkiakë, do të krijoni komisione hetimore, nuk do të pranoni kurrë mbledhje me dyer të mbyllura si në shpellat e mafies. Ju jeni parlamentarë vendorë.
Asnjë dallim përveç territorit nuk ka në krahasim me parlamentin qendror.
Do bëni gjithçka, që të qëndroni me të gjithë pushtetin tuaj.
Mburret kreu i bashkisë së Tiranës, se çmimet në Tiranë kanë arritur të tretat në Europë pas Mynihut e Parisit, në një kohë kur qytetarët i kanë ata mollë e ndaluar.
Tani kanë shpikur çmimet e referencës, 54 përqind rrit çmimin me çmimet e referencës.
Këta nuk kanë interes tjetër përveç klaneve të drogës që përfaqësojnë.5 Comments

  1. ende njerëz që janë dënuar dikur për vrasje, terrorizëm apo kontrabandë armësh janë duke konkurruar fuqishëm në zgjedhjet vendore 2023. Njëri nga këta persona i akuzuar për terrorizëm, por i dënuar për kontrabandë armësh është kandidati për kryetar të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri i cili përfaqëson PBDNJ, OMONIA e i mbështetur fuqishëm nga Sali Berisha dhe Ilir Meta.Po faturat qe ka paguar ai ceceni qe kandidove ti me metaj kryekari i bashkise kavaje,po ky ku i gjeti parate qe ka paguar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *