• |
ide | kryesore

‘Çështja’ McKennie i mbyll gojën teknikut Sarri e lojtarëve: Lazio e tërbuar për golin e parë të Juventus

-Instant, Sport
McKennie

Lazio nuk e ka kapërcyer dot drejtimin e ndeshjes kundër Juventus nga arbitri Maresca. Bardhekaltrit, në veçanti, kundërshtojnë golin e parë të Vlahovic, i cili erdhi nga një top i McKennie shumë afër vijës anësore (jashtë sipas rindërtimit lacial). Për këtë arsye u vendos heshtja e shtypit për të gjithë të teseruarit, për të mos pasur nevojë të komentojnë episodet e arbitrimit. Kjo pasi drejtuesit dhe stafi teknik u mbyllën në një dhomë për të riparë episodet më të diskutueshme të ndeshjes. Përveç rastit McKennie, mes tyre, edhe kontakti mes Bremer dhe Immobile pak para golit që zhbllokoi ndeshjen.


Lexo më tej: Video/ Luis Alberto e Kamada dënojnë Napolin: Sarri festë në ish-shtëpinë e tijHeshtja e shtypit është edhe rezultat i arbitrimit të ndeshjes Napoli-Lazio, kur VAR anuloi dy golat e shënuar nga Zaccagni dhe Guendouzi. Asnjë dyshim për të parën, protestat përqendrohen tek ajo e mohuar ndaj francezit në minutën e 71′. Sepse arbitri Colombo, pasi u kthye për të parë aksionin në monitorin e VAR, vendos që pozicioni i Zaccagni – që është përtej vijës së mbrojtjes napolitane – është aktiv në aksion. Anësori sulmues konsiderohet i përfshirë pasi Di Lorenzo, i cili më pas fshihet drejt pjesës së brendshme të zonës pak para se topi të arrijë te Guendouzi, ndërhyn pikërisht sepse po ndiqte anësorin e Lazios në depërtimin e tij në zonë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *