• |
ide | kryesore

Rrëzohet avioni i forcave ajrore në Itali, humb jetën 5-vjeçarja që shihte fluturimin

Lajme, Planet

Një avion i forcave ajrore italiane, pjesë e patrullës Frecce Tricolori është përplasur në aeroportin Caselle të Torinos teksa po kryente stërvitje.


Shpërthimi i fuqishëm i mori jetën një vajze 5 vjeçe. E vogla së bashku me familjen e saj ishte ndalur për të parë veprimet akrobatike të avionëve. Ndërkohë piloti arriti të shpëtonte pasi shtypi parashutën vetëm disa sekonda para se avioni të përplasej me tokën. Vëllai i saj, 9 vjec dhe prindërit e tyre janë dërguar në spitalin Regina Margherita të Torinos.

 
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *