• |
ide | kryesore

Keqtrajtonte qenin e tij, procedohet 53-vjeçari në Lushnje

Arkiva, Lajme, Të fundit
Korçë, dy të arrestuar për vjedhje

Në lidhje me një video të postuar në rrjetet sociale, në të cilën shfaqet një shtetas duke keqtrajtuar një kafshë qenin e tij, ka reaguar policia.


Sipas bluve, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin D. Gj., 53 vjeç, banues në Lushnjë, për veprën penale “Keqtrajtimi i kafshës”, pasi në lagjen “Kongresi”, Lushnjë, ky shtetas ka hedhur qenin e tij duke e keqtrajtuar, në shatervanin me ujë.


“Drejtoria Vendore e Policisë Fier falënderon mediat dhe qytetarët që denoncojnë rastet e paligjshmërisë dhe i fton sërish ata që të denoncojnë çdo rast paligjshmërie në Komisariatin Dixhital dhe në numrin pa pagesë 112, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm e të paanshëm”, njofton policia.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *