• |
ide | kryesore

Përmbyset kamioni me municione në Egjipt, 9 ushtarë të vdekur

Planet, Të fundit

Nëntë ushtarë u vranë ose u plagosën në një aksident trafiku në periferi të Kajros, tha një zëdhënës i forcave të armatosura egjiptiane. Ndër viktimat janë oficerë dhe ushtarë. Aksidenti ndodhi kur një kamion ushtarak i ngarkuar me municion “u përmbys papritmas” gjatë një stërvitje të planifikuar stërvitore në jug të qytetit të Ramadanit, tha koloneli Gharib Abdel Hafez.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *