• |
ide | kryesore

“Shqipëria Bëhet”, Adriatik Lapaj prezanton lëvizjen e re politike

Arkiva, Të fundit
"Shqipëria Bëhet", Adriatik Lapaj prezanton lëvizjen e re politike


Aktivisti Adriatik Lapaj ka prezantuar ditën e sotme lëvizjen e tij politike të lajmëruar prej kohësh, e cila zyrtarisht mësohet se quhet “Shqipëria Bëhet”.

Lapaj është shprehur se nisja e këtij rrugëtimi ishte vendimi më i vështirë që ka marrë ndonjëherë.

Ai shtoi se në vend duhet të hapet gara politike dhe të miratohet ligji për referendumet duke sjellë demokracinë e drejtpërdrejtë.

“Nuk do ju tregoj si është Shqipëria dhe si arritëm në këtë gjendje. Sot do ju flas si mund ta ndryshojmë dhe ta bëjmë një vend normal Shqipërinë. Unë besoj te cilësia e individit, por që ky i fundit të performojë duhet të garantohet shpërfaqja e tij në shoqëri.

Për të siguruar rregullat na duhet shoqëria. Na duhet të shkëpusim shoqërinë nga koncepti i mikut, partisë, etj. Të drejtën e studimit duhet ta japë ligji, vendin e punës duhet të fitosh në bazë të ligjit. Kujdesin shëndetësor duhet ta kesh në bazë të ligjit. Rimbursimet duhet të sigurohen nga ligji.

Duhet të shembim sistemin e kapjes së ekonomisë së shtetit nga pak duar. Kujtoj këtu ligjin për koncesionet, ligjin për PPP. Duhet të rishpërndajmë pasurinë e vendit përmes një kuadri të ri ligjor. Për të arritur këtu, duhet të shkojmë aty ku ka burimin problemi.

Duhet të hapim garën politike. Nëse s’ka garë politike, s’mund të ketë asnjë garë tjetër në vend. Populli sot është dekor i një republike që komandohet nga kolltukët e Tiranës. Duhet të miratojmë ligjin për referendumet dhe të sjellim demokracinë e drejtpërdrejtë. Nuk ka rrugë tjetër përveç bashkimit.

Askush nga ne nuk ka fuqi të mbinatyrshme. Qytetarët shqiptarë, nëse bashkohemi ne mund t’ia dalim. Askush të mos presë të dërguarin e Zotit të shpëtojë jetët tona. Duhet organizim për qëllimin tonë.

Ky është vendimi më i vështirë që më është dashur të marr ndonjëherë. Mund të isha ulur në kolltukë si ata të tjerët, por besoj se meritojmë një të ardhme tjetër. Deri sot pesha e përgjegjësisë ishte mbi mua, por nga sot ne jemi ne”, u shpreh ai.


52 Comments

    1. U shtua nje organizate hajdute e fresket, rrofte imperializmi amerikan kurdohere ne mbeshtetje te lirise dhe sallomit popullor albanistanez,……

     1. Citoj: ” Ky është vendimi më i vështirë që më është dashur të marr ndonjëherë. Mund të isha ulur në kolltukë si ata të tjerët, por besoj se meritojmë një të ardhme tjetër”……
      E kuptoni o njerez ça kopilash prodhon ky mut pushteti…. ??
      O lapa-njoz ta kesh sot mundesine te ulesh ne “Kolltuket e Tiranes” do te thote te jesh pjelle ose kopil i pushtetit.
      Te kane genjyer more djale se do hedhe para zorrozi kendej na ballkani, do mbeteç me gjisht ne bith

    2. O i pa emer o kokerr debili po cfar Rame thua ti mo o idjot ky Adriatik Llapaj ka çmend studjot televizive duke mbrojtur Sali non graden

  1. Sa larg eshte ajo dite sa nuk mund te vije asnjere nje Shtet I vjedhur per 32 vite dhe vazhdon te vidhet duke na detyruar te marrim rruget e botes Nese kthehemi shume vite pas me kohe Nje presidenti Amerikan ju kerkua te vinte nje gur ne themelin e Shtetit ai kerkoi qe te gdhendnin ne nje gur fjalen DREJTESI dhe e vendosi ne themel baza e nje shteti per aq kohe sa ketu nuk ka drejtesi asnjere nuk ka per tu bere ketu hajduti zvendeson hajdutin dhe le miliona euro te vjedhura pas me e keqja ne kete vend eshte vrare shpresa qe mund te behet nje dite e sa vite duhet te shpresojme vitet ikin bashke me vitet edhe jeta e gjithe secilit nga Ne

 1. Ore di gjë njeri ky këlyshi a është me ideologji të majtë apo të djathtë? Ja kam bërë 3 herë këtë pyetje te faqja e tij në fb dhe të tria herët më ka bllokuar profilin 😂
  Është pyetja të cilës nuk i përgjigjet dot ky këlysh Sorosist.

  1. Ta ka thënë jam i djathtë e ka thene në një interviste
   Mund të jetë klyshi sorrosit por nuk me duket HAJDUT nga fytyra
   Së the sorroxhi dhe HAJDUT është too much.Eshte shkatërrim total siç jemi në tani
   Të nëpërkëmbur, të vjedhur të përzënë nga vendi ,pensione qesharake,asistenca skandaloze.
   ndoshta ky është i keq por sa keta që kemi jo kurrë.keta komunistë spiunë sigurimsa që e shiten shqipërinë si një prostitute 200 lekëshe për kolltuket e bythes se vet,për bankat plot me lekë për sarajet brenda e jashtë vendit.

   1. Kshu fliste dhe erjon veliaj ne kohe te nanos. Nuk besohen keta palaco sidomos kur kurdisen ne usa pera se te fillojn fushatat ne shqiperi

  2. O Cen Sura ky Adriatik Llapaj esht kelyshi i Sali non grades ka çmendur studjot televizive duke mbrojtur sali non graden

  1. Me fshatare me biografi barkthare, ……as nje familje normale nuk krijohet e jo me nje vend, ku historikisht dhe primitivisht shqiptaret kane shqyer njeri tjetrin nderkohe qe fqinjet kishin parakaluar me kohe

 2. Si ka mundesi qe te gjitha alternativat e politikes shqiptare sot per sot kane mbiembra si Llapaj apo Qorri?!

 3. Cfare rendesie ka i majte apo i djathte, mjaft te jete i ndershem dhe te siguroj qe me i mire se keta qe jane nuk eshte ndonje gje e madhe se e kane bere balte fare…Te doje fare pak Shqiperine e Shqiptaret se na lane pa Atdhe keta BASTARDET….

  1. E vërtetë që duhet të jetë i ndershëm por politika udhëhiqet nga linja politike që janë instaluar me kohë.Dhe në bazë të tyre të ndjekin dhe mbështesin.Dhe veç kësaj në Shqipëri këto linja janë të ndarë dukshëm pavarësisht se janë shumë parti të vogla.Dhe ky djali që kam simpati duhet të pozicionohet.Se do të jetë i suksesshëm është e rëndësishme dhe anëtarësia.

 4. Ky ka per te hap vec probleme per ne. Do i sherbeje rames qe mos i hy gjemb ne kembe dhe do na flasi per te ardhmen.

   1. Ik se po tqi ropt o fisqir. Ambasadorja Kim qe perkrah administraten e Biden nje te marrosuri nga trute. Qenke tamam si rama ti. Kap ca ktapesh se pastaj quhet e ligjshme.
    O ropqir mos na bej per budalla se sorosianet kuptohen qe pa folur. Sorosianet jane marionetar qe ndjekin vet axhenden e tij.
    Kim eshte nje qelbesire qe i sbtroi tqpetin e kuq Rames. Ky Llapaj te shkerdhehet ne grop te pidhit se u kuptu pa dal kush eshte. Me te bashke edhe ti e jot moter. Vazhdoni me filma ju

    1. o i pa emer ti nje her te rrun karin ti je një kokerr bythqiri që qihesh ne bythe po akoma nuk e ke kuptu qe ky Adriatik Llapaj esht me sali non graden dhe esht bythqir si puna jote o bythar muti se ju ngeli dhe Rama ne goj juve o ju qifte Rama mu ne byth juve o bytharet e sali non grades ne qdo zgjedhje ju ka rras Rama Karin juve ju a ka shpartallu sumatriçat

 5. Ky eshte i djegur. Qe nga momentin qe eshte ulur ne interviste me ramen i cili thote qe komunizmi eshte ne anen e srejte te historise, qe atje u mor vesh.
  Ky eshte si ajo gazetarja angleze qe i shkoi ne podcast Rames.

 6. Gazment Bardhi mund të harrojë shumë gjëra që ka thënë, por Sali Berisha nuk do ja harrojë ato që ka thënë për Berishën, fëmijët, familjen, pronat, pasuritë dhe veprat e tij. Do t’i ftoja mediat të na japë pak atë skenën ku rriheshin me shkopa dhe ndërhyri policia për të ndihmuar grupin e Bardhit dhe Bardhi doli te dera e PD-së dhe mallkonte Sali Berishën.Pa ngordhur krimineli serb salih keta nuk bejne hap para,mbajen mend po nuk e akuzoje salihu kete llapajn si spiun i rames ambasades shba e be

  1. o te qifte Rama mu ne bythe ty o bythari i sali non grades po ky adriatik Llapaj esht me sali non graden dhe esht bythar si puna jote

 7. O populli i Lapsit qe shkruani ketu tek blogu i Andi Bushatit i cili i vogel luante here pas here tek preheri i Enverit… si ka mundesi qe opozita shqiptare sot per sot eshte kaq Llapiste dhe Qorre?!

  Like Literally! 😅 Dmth. e kane te shkruajtur ne mbiemer!

  A mos po kerkojne valle keta “new entries” te behen thjesht seksere kullash?

  Dhe mos akuzoni me Sorosin, se ai i ziu eshte terheq zyrtarisht nga operacionet ne Evropen Lindore! 😅

  1. Adriatik LAPAJ.

   /JO llapaj.

   Arlind Qori.

   /JO qorri.

   MOS DEFORMO MBIEMRAT SHQIPTAR!

   SHIH MBIEMRIN TËND BASTARD GREK!

  2. Jorgaqo, Sorosaqi ka kohe qe derdh lek dhe influencon jo vetem BE por edhe ballkanin tashme. mbaroi pune me BE sepse nuk eshte politikan. i mbaroi “mandati” per interesat e veta. filloi me adriatiksat. e mban mend qe Rama doli edhe tha “Kimetja eshte mire per ne se do kemi mik te jashtem qe do na ndihmoje” …ky Llapaj e luante me Kimeten e ambasades. prandaj…..fasada vazhdon

 8. Po mor po , Shqiperia behet por jo me bythqira Llapash e pallash. Nuk behet Shqiperia asnjehere po te beri ambasada kryetar te nje partie. Hjade, taksirat i jone te shohim filmin “Mjaft” 2.0, por kete radhe njerezit jane me te ftilluar dhe i mbajne mend kapercimet, nga Mjfatisata, ne Gopa 99-sh, pastaj ne katapultim rilindje dhe ne fund nje shtet republike banane, droge, krim, korrupsion, braktisje vendi masive, dhunim te drejtash e lirishe, perdhosje institucinesh, etj etj.

  1. Shqiperia behet vetem me nate Shenjtë Bartelomeu. Po kush ta bej…nuk ka me burra se ata i vrau Enveri dhe te tjeret kan vdekur brenda dhe jashtë
   Kush ka ngel esht bq dhe transmendor…Keshtu qe mjer kush do rrije femijet ne shkretetirwm e kullave dhe tallavase se Tik tok dhe tv tw kokes..

 9. Çeshtjet qe ngre hapur Adriatik Lapaj me levizjen “Shqipëria Bëhet” jane çeshtje principale per funksionimin e “demokracise” shqiptare si vendet me demokraci te avancuar, ekonomi te zhvilluar dhe mireqenie shoqerore.

  1. ai u ul ne debat me nje pseudokryeminister qe del e thot komunizmi eshte ne anen e drejte te historise…po po…..shume parimor. hikni mer kara

 10. Pergjithesisht demokracia 33 vjeçare ne Shqiperi,
  padallim etnik, fetar, gjeografik ka qene dhe eshte:

  Korrupsion Kleptokraci e vendosur nga Pushteti dhe Kaos Anarki e lejuar te Mileti.

 11. Një kriminel gërdallë, që nuk ka lënë ndyrësi e rrugaçëri pa bërë në jetën e vet; një i paformë, i pamoshë e i paturp, i ngjitur sot këpucës së mender politikës siç kapej dje drrasave të barkës së fmijëve të Enverit; një burrec i larove me leva, i plumbave në bulevard, i fjalorit më ordiner që është dëgjuar ndonjëherë në fjalime politike; një hajdut blegtoral i certifikuar nga amerikanë e britanikë që thërret kapeni hajdutin nga mermeri i vilave të Lalzit…

 12. Çdo përpjekje për ta ndryshuar sistemin dhe elitën politike me lëvizje apo partiza që nuk i votojne shqiptarët e nuk ngjallin besim është aventurë.

  Rama e ndryshoi PS duke u futur brenda e duke marrë drejtimin e saj, i ndihmuar nga shoqëria civile.

  Me gjithë respektin për Qorrin e Lapaj, nuk mendoj se do te kemi ndryshime, përveçse me ose pa vetëdije diskretitohen të rinjtë që hyjnë në politikë dhe ndihmohet klasa e vjetër politike në pushtet.

  Shqiptarët janë mosbesues kur 132 partive politike, u shtohen të tjera që vijnë nga shoqeria civile….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *