• |
ide | kryesore

‘Tempulli’/ Gjykata lë në burg 9 të akuzuarit në Elbasan, mes tyre edhe ‘Ujku i Cërrikut’

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata ka vendosur masë “Arrest me burg” për të arrestuarit në kuadër të operacionit “Tempulli” në Elbasan.


Gildi Ballolli, Mikel Poçi, Stiven Faqolli, Saimir Rexhepi i njohur si “Ujku i Cërrikut”, Françesko Braho, Endrit Kovaçi, Ervis Duzha dhe punonjësi i policisë Sajmir Hysa, janë emrat e 9 të arrestuarve që u lanë në burg.Megaoperacioni “Tempulli” është kryer pas një hetimi 7 mujor intensive nga Policia e Shtetit me qëllim parandalimin e shitjes së drograve pranë komuniteteve shkollore që vendosin në rrezikshmëri fëmijët dhe adoleshentët. Operacioni përfshiu disa qytete të Shqipërisë të cilët janë ndërlidhur në përfshirjen e shit-blerjeve të lëndëve narkotike. Si rezultat i operacionit u goditën 23 grupe kriminale dhe u vunë në pranga mbi 200 persona. Priten ende arrestime të tjera në vijim.2 Comments

  1. Lajme kari beni! Ju hyfte ne bythe meqe ra fjala..ujku i cerrikut,, nje lapanjos i cili thote me mire burg se sa jashte, se i kam tre vaktet falas. Ore do beni lajme konkrete apo me fal se keto pelqen populli, ujku, luizi, stresi, noizi, dhe pastaj pak politike per shplarje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *