• |
ide | kryesore

Erdogan para takimit me Mitsotakis: Jemi miq me Greqinë!

Arkiva, Planet, Të fundit
Erdogan para takimit me Mitsotakis: Jemi miq me Greqinë!

“Ne jemi miq me Greqinë për shumë dekada”. Kështu deklaroi presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, para takimit që do të zhvillojë këtë të mërkurë me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis.


Dy liderët pritet të takohen në samitin e OKB-së, që organizohet nesër në New York, për të diskutuar mundësinë e rifillimit të bisedimeve midis dy vendeve, me qëllim ruajtjen e klimës së mirë, qetësisë dhe dialogut.“Ne jemi miq me Greqinë për shumë dekada. Kurrë nuk kemi luftuar kampe kundër njëri-tjetrit”, u shpreh Erdogan gjatë një interviste me Shërbimin e Transmetimeve Publike për shitjen e avionëvre F-16.

Ankaraja nuk do të ndikohet nga presioni i Kongresit të SHBA-së apo ndonjë zyrtari të tij për çështjen e shitjes së F-16, tha presidenti turk.3 Comments

  1. Ka nje gje qe nuk shkon. Turqit e Greket kane bere lufte me njerit tjetrin. Nuk e di se per çfare miqesie flet Erdogani

  2. E FTOJ ERDOGANIN TE MOS TREGOHET SI PARA ARDHESIT E TIJE HISTORIK thotë:

    ESHTE CESHTJE E TIJE CFAR MENDON FLET DHE KU ANGAZHOHET. ZGJELLJA ESHTE E LIR .POR E FTOJ TE TREGOHET I ZGJUAR PER KET PJES TE JETES NE TOK TE ANOJN NGA HAKU E VERTETA JO INTERESI NE LIDHJE ME GJITRHCKA ZHVILLIMET KAN TREGUES PER PRANIM DOMOSDOSHMERISH DHE JUSTIFIKIM PERGJEGJSISH PERPARA CDO ANGAZHIMI NESE DESHIRONI SUKSES KONSULTOHUNI ME ZOTIN E BOTNAVE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *