• |
ide | kryesore

Aktorja akuzon Emma Roberts: Transfobike

Paparazzi

Aktorja Angelica Ross ka akuzuar së fundmi ish kolegen e saj, Emma Roberts, për një koment transfobik gjatë xhirimeve të “American Horror Story: 1984”.


Ross, e njohur për rolin e saj të spikatur në serial, shkoi në mediat sociale për të shprehur ankesat e saj kundër Roberts. Sipas saj, gjatë një bisede që përfshinte dyshen dhe regjisorin John J. Grey, Emma iu ankua Grey për të. Ky i fundit u përpoq të qetësonte  situatën duke thënë: “OK, zonja, mjafton. Le të kthehemi në punë”, për të cilën Roberts supozohet se u përgjigj: “A nuk e keni fjalën për zonjë?” (duke nënkuptuar se Ross që  identifikohet si trans, nuk ishte një grua).Ajos shpjegoi hezitimin e saj në adresimin e situatës së supozuar në atë kohë, duke deklaruar, “, “Nëse do thoja diçka, do isha unë problemi”. Unë e di këtë sepse ishte dikush që foli për diçka që ajo bëri, dhe ata patën pasoja nga kjo.” Ross gjithashtu pretendoi këtë javë se Roberts do të përfshihej në lojëra psikologjike me aktorët e tjerë, të cilët ishin “të irrituar…për shkak të veprimeve të saj.

Pasi tërhoqi vëmendjen për rolet e saj novator në Pose dhe American Horror Story, Angelica bëri histori me debutimin e saj në Broadway, duke u bërë gruaja e parë transgjinore që luajti një rol kryesor në Broadway kur mori rolin e Roxie Hart në Chicago shtatorin e kaluar./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *