• |
ide | kryesore

J Balvin flet për albumin e ardhshëm

Paparazzi

J Balvin po bëhet gati të ndajë projektin e tij më të fundit.


Duke folur për PEOPLE për lançimin e fushatës Catch My iPhone të Verizon, e cila përmban këngën më të fundit të Balvin “Dientes”, artisti foli për atë që fansat mund të presin nga albumi i tij i ardhshëm.


“Unë jam latin, por bëj muzikë për të gjithë botën,” tha Balvin. “Dua që njerëzit nga Japonia, njerëz nga Indonezia dhe Australia të bashkohen me muzikën. Mendoj se “Dientes” e arriti këtë.” Me ndihmën e Usher dhe DJ Khaled, Balvin publikoi “Dientes”, një ndërthurje e hitit të Usher të vitit 2004 “Yeah!”.

Albumi i fundit i Balvin ishte Jose i vitit 2021. Që atëherë, ai është fokusuar në familjen e tij.  (Ai mirëpriti djalin Rio në qershor 2021 me modelen Valentina Ferrer) dhe mori kohë për të reflektuar.

“Shumë gjëra ndryshuan. Unë jam thjesht një person tjetër. Jam rritur pak më shumë,” shtoi artisti. “Unë kam ende shumë gjëra me të cilat duhet të përshtatem.”

Në shkurt, Balvin foli gjithashtu  për ngritjen e komunitetit latin për të dhënë një shembull për djalin e tij.” Duke u rritur si artist, doja ndihmë,” tha ai në atë kohë. ” Nuk kisha njeri që të më drejtonte.”Kur keni një djalë, ju dëshironi që fëmija juaj të jetë më i mirë dhe të mos bëjë të njëjtat gabime që bëmë ne. Ne duam që njerëzit t’i ndihmojnë dhe t’u japin mundësinë që mund të mos e kenë pasur.”

Ai përfundoi, “Mund të flasësh shumë, por duhet të japësh shembull. Unë e bëj sepse më pëlqen shumë, por nëse ia jap atë shembull djalit tim, do të jetë bukur. Sepse veprimet flasin vetë. Ky është me të vërtetë çelësi në jetë.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *