• |
ide | kryesore

Basha pret delegacionin nga Ukraina, “harron” bluzën si Zelensky

Arkiva, Lajme, Të fundit
Basha pret delegacionin nga Ukraina, "harron" bluzën si Zelensky

Kryetari i PD-së së vulës, Lulzim Basha, njëherësh reporter i Këshillit të Europës për konfiskimin e aseteve ruse dhe përdorimin e tyre për riparimin e dëmeve të shkaktuara nga agresioni i Rusisë kundër Ukrainës, priti sot një delegacion nga Ukraina në përbërje te cilit ishin deputetë, ekspertë të çështjeve politike, opinionistë dhe aktivistë.


Basha ka postuar disa foto nga takimi, ku siç shihet ai është i veshur me xhaketë e këmishë. Me siguri që nuk mund t’i impresiononte ukrainasit me bluzën në ngjyrat ushtarake njësoj si ajo e Zelenskyt.Me atë bluze, Basha tentoi të “ripaketonte” vetën disa muaj më parë teksa njoftoi rikthimin në garën formale për të rimarrë partinë e vulës nga Aliebaj. Sot PD vijon të jetë e përcarë. Shumica e deputetëve ka shkuar me Sali Berishën ndërsa Lulzim Bashës i ka mbetur vula dhe vetëm 11 deputetë. ©Lapsi.al8 Comments

  1. Ore ju te Lapsit ju ka bere Basha me probleme fiksimi dhe duhet te kuroheni. Nuk rrini dot pa sajuar nje negativitet ndaj tij edhe kur nuk ka kuptim. Tek ky takim pasket vecuar mungesen e bluzes se Zelenskit, po breket opo veglen i kishte te vetet apo zelensiane.

    1. Breket dhe veglat duhet ti kontrollash ti o I paemer ,meqe e shoqeron dhe pastaj do te gjesh edhe nje emer qe te komentosh ! Nje sugjerim : vere emrin “Breket e Lulushit!”

      1. Breket dhe veglat duhet ti kontrollash ti o I paemer ,meqe e shoqeron dhe pastaj do te gjesh edhe nje emer qe te komentosh ! Nje sugjerim : vere emrin “Breket e Lulushit!”

  2. “Bild”: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali. Mendjemprehtë dhe me humor…!spiroleshi cecen i salihut,shko lepiji bythen salihu se po dhjet tani,kjo pune eshte per ty o cecen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *