• |
ide | kryesore

Anëtarja e Pussycat Dolls mbështet aktorin pas akuzave për sulm

Paparazzi

Russell Brand u kthye në mediat sociale për të dhënë një deklaratë të përditësuar pasi ai vazhdon të mohojë akuzat për sulm se*sual dhe ab*zim emocional.


Në fjalimin e tij të postuar në Instagram, aktori foli për pretendimet e bëra në dokumentarin Dispatches, në të cilin ai u cilësua si ‘djall’ nga viktimat e tij të supozuara. Dhe deklarata e tij e fundit u mbështet nga një numër i ndjekësve të tij, duke përfshirë këngëtaren e Pussycat Dolls, Jessica Sutta.Në klipin e tij, Russell tha: “Përshëndetje,  padyshim ka qenë një javë e jashtëzakonshme dhe shqetësuese dhe ju falënderoj shumë për mbështetjen tuaj dhe për marrjen në dyshim të informacionit që ju është paraqitur. Qeveria britanike ka kërkuar nga platformat e mëdha të teknologjisë që të censurojnë përmbajtjen tonë në internet.

“Prandaj ju kërkoj  të më ndiqni në Rumble. Rumble kanë bërë një angazhim të qartë për lirinë e fjalës, Rumble është platforma kryesore nga e cila do të transmetojmë. Ne do të kthehemi, këtë të hënë dhe do të flasim për korrupsionin dhe censurën mediatike, kështu që ju lutem, më ndiqni në Rumble. Unë kam nevojë për mbështetjen tuaj tani më shumë se kurrë, më shumë se sa e kam imagjinuar ndonjëherë. Pra, më ndiqni, mbështesni kanalin tonë nëse mundeni, nëse është brenda mundësive tuaja, por më e rëndësishme se çdo gjë është që ju lutemi, nëse mundeni, qëndroni të lirë.”

Ngarkimi ishte postimi i parë në mediat sociale që Russell bëri që kur akuzat u bënë kundër tij në dokumentarin Dispatches në Channel 4, i cili erdhi nga një hetim i përbashkët me The Times dhe Sunday Times. Ai ka vazhduar të mohojë akuzat./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *