• |
ide | kryesore

Sulmi ndaj policisë së Kosovës/ Reagon Ilir Meta: Dënojmë sulmin, mbështesim shtetin e Kosovës

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në rrjetet sociale për sulmin me armë ndaj policisë në veri të Kosovës.


Sulmi i një grupi të paidentifikuar la si pasojë 1 të vdekur me gradën e radhës dhe një politikë tjetër të plagosur, jashtë rrezikut për jetën.Meta në emër të PL dënon me këtë forcë sulm kriminal dhe mbështetjen e politikave dhe forcave kosovare.

Postimi:
Partia e Lirisë dënon sulmin kriminal ndaj Kosovës në Lepos me vrasjen e një punonjësi të politikës dhe plagosjes së një tjetri.
Kjo ngjarje e rëndë dhe e përsëritur tregon domosdoshmërinë e sundimit të ligjit.
Mbështesim Policinë dhe autoritetet e Kosovës për sigurinë e sigurisë publike dhe kriminelët e kësaj ngjarje kriminale.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *