• |
ide | kryesore

Sulmi në veri të Kosovës, Berisha: Akt kriminal i frymëzuar dhe sponsorizuar nga Beogradi

Lajme, Të fundit
Berishës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me sulmin në Leposaviç të Kosovës, ku një grup i armatosur qëlluan për vdekje një polic dhe plagosën dy kolegë të tij.


REAGIMI I BERISHESSulm terrorist në Liposaviq ndaj policisë së Kosovës. Bie në krye të detyrës një polic dhe plagoset një tjetër.

Banda kriminale serbe në Liposaviq kanë ekzekutuar me atentat një polic të Kosovës dhe plagosur një tjetër. Duke u përulur me nderim të thellë para sakrificës sublime të policit që ra në krye të detyrës dhe shprehur ngushëllimet më të ndjera familjes, miqve, të afërmve të tij, uroj shërim të shpejt të policit të plagosur dhe dënoj me forcën më të madhe këtë akt të shëmtuar kriminal, të frymëzuar dhe sponsorizuar nga ultranacionalistë në pushtet të Beogradit. Uroj që autorët e këtij akti të përballen me ligjin me të gjithë forcën e tij. Sb4 Comments

  1. Flet Sali Non Grata qe i conte nafte kontrabande Milloshevicit per te furnizuar makinen ushtarake serbe qe ne ate kohe vriste nder te tjere edhe vellezerit tane nga Kosova.

  2. O kelysh, vella e ka quajtur dhe ka Rama ne te tera fushat Vucicin, Rama saboto politiken kosovare nepermjet dhenies vehtes si lider ballkani.Armik i kombit ka qene e mbetet Rama, duket haptazi sot e ne vazhdim ne cdo hap qe hedh ky tradhetar.Nji KM,qe vjedh e roberon popullin e tije, eshte fund e krye tradhetar.Per ate episodin e naftes, dihet se kush e nga kush behej, por jo nga Berisha, por ju, u a ka fain Berisha deri ne shpifje e enderra banditesh mafioze.A ishte Rama me ballkanin e hapur qe enderronte te na bashkonte me Serbine, e cpresione i bente Kosoves, ky ishte e eshte udheheqesi tradhetar me sektin formal perendimor nga qe ini kodoshet e bijeve te kurvit, e nuk beheni kurre perendimore . Si lehes se kopese se qenerve patronazhiste, lehni, lehni po qener do te ini.

  3. Rama mund te kete quajtur “vella” Vucicin, por Berisha i dha Milloshevicit nafte kontrabande me te cilen ai vriste shqiptaret e Kosoves.

    Nuk ka rendesi cfare themi. Rendesi ka cfare bejme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *