• |
ide | kryesore

Jason Sudeikis pranon kërkesën e Olivia Wilde

Paparazzi

Jason Sudeikis dhe Olivia Wilde kanë zgjidhur mosmarrëveshjen e tyre për kujdestarinë.


Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga media të shumta, aktori Ted Lasso ra dakord në fillim të këtij muaji që të paguante regjisoren 27,500 dollarë në muaj për dy fëmijët e tyre, Otis, 9, dhe Daisy, 6 vjeç.Pagesa për mbështetjen e fëmijëve përfshin 10,300 dollarë për Otis dhe 17,200 dollarë për Daisy. Përveç pagesës mujore  ai ka pranuar të mbulojë 25 për qind të shpenzimeve të kujdesit për fëmijët . Për më tepër, dyshja ranë dakord që të ndajnë kujdestarinë e përbashkët të dy fëmijëve të tyre.

Marrëveshja, e cila u raportua për herë të parë nga Daily Mail, vjen pas një beteje të diskutueshme për kujdestarinë midis aktorëve. e cila filloi kur Wilde iu dorëzuan dokumentet ligjore ndërsa ishte në skenë në një ngjarje të prillit 2022.

“Fakti që Jason donte të më vinte në siklet profesionalisht dhe do ta ekspozonte konfliktin tonë personal në publik në këtë mënyrë është jashtëzakonisht në kundërshtim me interesat më të mira të fëmijëve tanë”, shkroi Wilde në dokumentet e gjykatës menjëherë pas kësaj, raportoi Daily Mail.

Një vit më vonë, Olivia kërkoi zyrtarisht në gjykatë që Sudeikis të fillonte të paguante mbështetjen e fëmijëve. Në dosjen e saj gjyqësore, e cila u mor për herë të parë nga The Blast, Wilde pretendoi se kishte më shumë se 107,000 dollarë në shpenzime mujore.

Wilde pohoi se ndërsa ish çifti  po “ndanin disa shpenzime për fëmijët, siç është shkollimi i tyre i shkollës”, ajo ” ishte përgjegjëse për 100 për qind të kostove të kujdesit të fëmijëve  duke përfshirë ushqimin, veshmbathjen, kujdesi për fëmijët, aktivitetet jashtëshkollore dhe shpenzimet e transportit të tyre”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *