• |
ide | kryesore

Kurti rrëfen takimin me Vuçiç: Tha se Milan Radojçiç do bëhet si Adem Jashari

Arkiva, Lajme, Të fundit
kurti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka reaguar në rrjetet sociale për ngjarjet e së dielës në veri të vendit dhe thekson se Kosova është shtet demokratik dhe properëndimor dhe se kush integrohet jeton mirë. Kreu i qeverisë së Kosovës u përgjigjet pretendimeve të Beogradit se serbët po shtypen duke u shprehur se ata kanë nevojë të çlirohen nga veglat terroriste të Serbisë.


Kryeministri Kurti nxori edhe një detaj nga takimi i fundit në Brukesl me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç për të cilin tha se është i obsesionuar me kryekomandantin e UÇK-së, Adem Jashari.“Kosova është shtet demokratik dhe vend properëndimor: kush integrohet, jeton më mirë. Serbët në Kosovë nuk kanë nevojë për çlirim nga Republika e Kosovës por nga veglat terroriste të Serbisë.

Vuçiq është i obsesionuar me kryekomandantin e UÇK-së, Adem Jasharin. Ai dëshironte që me 24 shtator ta shndërronte Manastirin Ortodoks të Banjskës në “Kullë të Jasharajve” për serbët e Kosovës!

Në takimin e 2 majit në Bruksel na tha që Millan Radojçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve. Por, duke qenë diktator, ai s’e kupton historinë: epopeja dhe çlirimi nuk fabrikohen dhe as s’kopjohen” – shkroi Kurti në rrjetet sociale. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Mediat e Kosovës: Në Banjskë u plagos edhe Milan Radojiçiç i njohur si “Zoti i veriut”

Profil/ Fytyrat e panjohura të Radoiçiçit, që akuzohet se i priu terroristëve serbë

Vëzhgimi/ Si po glorifikohen vrasësit e Afrim Bunjakut nga regjimi i Vuçiçit5 Comments

  1. KUR NJERZIT SMARRIN VESHT ME FJAL DO TI BINDIN VEPRAT QE BEJN POR PAS ME TE DREJT DO TI NDJEK HAKU I ZOTIT BOTNAVE MALLKIMI NJERZVE NDESHKIMI HUJNOR PER AQ KOH SA NUK PENDOHEN DHE NUK DUAN VETEN NE TE VERTET ME DASHURIN NJEJT NDAJ TJERVE thotë:

   TE NDERUAR BASHKATLLETAR SA HER QE BEJ NJE KOMENT TE DREJT NE MENYR TE DREJT RRJETI SOCIAL E NDALON DY HER ME KAN SHKATRRUAR DY CELULAR E KEMI OBLIGIM HYJNOR DHE PERGJEGJI QE TE MOS HESHTIM PER ASNJE RRETHAN SHKAK TE THEMI DHE REFLEKTOJM TE DREJTEN HAKUN TE KESHILLOJM PER MIRE DHE NDALOJM NGA E KEQA SE NDRYSHE QUHEMI HIPOKRIT MUNAFIK DYFTYRESH.DHE BEHEMI DEMTUES TE VETES.UN NUK I NENSHTROHEM ASKUJT VECSE TE MADHIT ZOT DHE TE GJITH KAM TE DREJTEN TI FTOJ TI NENSHTROHEN ATIJE .DUKE PARE ZHVILLIME TE PLANIFIKUARA DETAJUARA DHE ORIENTUARA NE UNITET .QE KAHJA ESHTE PADREJTESI .DHE RENDIMENTI .ESHTE KRIJUAR TE JET NDESHKIM PER AKTOR DHE AUTOR POR EDHE PER ATO QE HESHTIN PER HIPOKRITET DYFTYRSHIT MUNAFIKET.NESE HESHTIN PAJTOHEN ME TE KEQEN DEMTUES TE VETES DHE I PRET NDESHKIM .UN KAM TE DREJTEN TE KESHILLOJ PER MIR QE TE NDALEN NGA E KEQA TE KUPTOJNE MIRE KET SISTEM KRIJIMI SISTEM FUNKSIONI UDHEZIMI ZHVILLIMI FAKTESH DHE PERSHTATEN PERDERI SA SEJCILI NGA NJERZIT DON VETEN DHE SPRANON PADREJTESIN TU BEHET POR QE NE SAJE TE KRIJIMIT TE GJITH ATO QE JAN ANGAZHUAR .NE PADREJTESI SIPAS KRIJIMIT DHE SISTEMIT FUNKSIONIT PO ANGAZHOHEN KUNDER VULLNETIT VET DHE PRITSHMERIT JAN PERCAKTU NDESHKIM PREJ ZOTIT BOTNAVE.DICKA QE SE DUAN .NESE ASKUSH NGA NJERZIT SJU THOT FJALEN E ZOTIT SJUA TERHEQ VREJTJEN NE TE MIREN TUAJ JU SHKONI ME SHPEJTESI DREJT SHKATRRIMIT LE TE MOS FLASIM MIR AS TE MOS KESHILLOJM MBASI JU URRRENI SE KENI FRIGEN SE PO HUMBISNI SUNDIMIN PUSHTETIN PARAN FJALA ESHTE ME E LEHTA PO MBYLLIM FJALEN NDALOJM FJALEN E LIR POR VEPRIMIN SI DO TA NDREQNI SI DO TA RICIKLONI SI DO TA ZHBENI SEPSE ESHTE KRIJUAR TE FUNKSIONOJNE ASHTU ISHTE VULLNETI ZOTIT SNA PYETI NE FJALA TE NDERUAR ESHTE PER TU BINDUR QE ANGAZHIMI TE JET SUKSES JU NUK PRANONI ASGJE UN KAM ZOTIN DESHMITAR .DO NDALOJ FJALEN DHE DO VAZHDOJ KET DITURI ME VEPRA POR SI SILIQAR SDO KENI PJES NE TO SEPSE JENI TE PADREJT

 1. Ky kryeministri yne, paqedashesi qe shante e mallkonte si grate e liga se nuk kuptonim vellazerine e tij me Vuçiç, kushedi a ndjen ndopak turp. Apo psikopatet nuk kane pse kerkojne ndjese.

  1. CFAR TE BENI PACMANGESHEM DO TE GJENI PRANDAJ MOS U ANGAZHONI ATO NE MEDIME FJAL VEPRA QE NUK DESHIRONI TJU BEJN TJERET thotë:

   PER CDO ANGAZHIM KA NJE ZHVILLIM DHE CDO ZHVILLIMI I BEHET ANALIZ KA REFLEKTIM PACMANGESHEM .PER ZHVILLIMET KAN TREGUES QE ASHPERSIJA REFLEKTIMIT MATET ME EKSTREM NE CDO FORM SHKAKU TEJKALIMI KUFIJEVE..KESHILLOHENI PER HATER TE ZOTIT PER HATER TE DASHURIS NDAJ VETES LARGOHUNI NGA PADREJTESIJA FRENONI EGON VESET E KEQIJA SE ATO JAN ARMIKU JUAJ SEJCILI NE VETEN E VET CDO GJE QE KENI PERBALL ESHTE KRIJIM MALLESHTOR ASGJE SU KRIJU KOT DHE ASGJE SESHT E TEPERT .GJITHCKA U KRIJU SU KRIJU PA QELLIM DHE GJITHCKA FUNKSIONON PAS NJE PERCAKTIMI QELLIMI JO SHKEL E SHKO JU FTOJ TA KUPTONI KET KRIJIM SISTEM FUNKSIONI NDERGJALLESOR SHPALLJET HYJNORE .DHE PERSHTATENI JU SU KRIJUT PER TE QEN ARMIQ POR VELLEZER EGOJA PER PUSHTET PARA JU BERI TU HYNI NE HAK NJERZVE KOMBEVE KTHENI HAKUN PAJTOHUNI DHE SHERBENI QELLIMIT KRIJIMIT DESHIRAVE JETES DOBIVE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *