• |
ide | kryesore

Rama niset sot drejt Italisë/ Takim me Melonin dhe Presidentin e Senatit

Lajme, Të fundit
Rama

Kryeministri Edi Rama do të niset pasditen e sotme drejt Italisë. ‘Reporttv’ raporton se Rama do të zhvillojë nesër një takim me homologen e tij Italiane, Giorgia Meloni ndërsa sot do të takohet me Presidentin e Senatit.


Gjatë qëndrimit në Itali, Rama nuk do të marrë pjesë në homazhe që do të kryhen në nder të ish-presidentit Napolitano.

16 Comments

  1. ka shku per vizite tek serbet e vrare ?! aaaaaaaa jo qenka ne itali

   lideri global eshte i kudondodhur (per tu ngref si gjeli maj plehut)

 1. Vetem nje vizite per te perqafuar Melonin u kushton shqipetareve sa mijera pensione.

  Ky nuk ben asgje ne interesin e Shqiperise por vetem ne interesin e tij, te beje palle

  ne maje te pushtetit te personalizuar, te argetohet me mejerimin dhe vuajtjet qe u ka sjelle

  shqipetarev, te pasurohet ne kurrin te taksapaguesve me te varfer te Europes, te fluturoje

  here pas here me “kalin” e tij fluturues per te pare nga lart vepren “Madheshtore” te tij,

  nje Shqiperi te varfer, te mjere, qe po braktiset cdo dite per tu larguar nga reggjimi i tij.

 2. Sipas lajmeve ngaANSA,nje i burgosur droge ne Itali, eshte arratisur ne menyre spektakulare nga burgu, e kjo mund te jete vizita e drogmenit.Mbase e le nji vesh ne Itali ky shume i perdaluri, sepse tashme qe pushteti i tij eshte ngritur mbi paret e mafies e droges.Keshtu qe vizitat figurative mund te quhen vetem abuzim, sepse ne 10 vjet ne pushtet asnji investim i huaj nuk ka denjuar per kete, vetem e vetem sepse e dine se cbaza demokracie ka ky pushtet.

 3. Shkon per te mbyllur pazaret qe nisi ne vere. Do ti kerkoje mbeshtetje, dhe do ti shese sa te mundet cdo gje, si uji i syrit te kalter, akses per naften, ndonje vilez te vockel per teta pjeprin, e te tjera poshte jorganit qe nuk i dime sot por do merren vesh neser…. . Ajo qe nuk kuptoj eshte fakti se: Italia dhe per me teper kjo teta pjepri qe e drejton e njohin mire kete se ca mostre eshte, per shkak se vete prokurori antimafia e ka mireinformuar qeverine dhe parlamentin Italian per lidhjet e ketij dallkauku me boten e krimit rajonal e perseri kjo teta pjepri vazhdon…… .
  Keshtu si po vijne koherat duket se edhe Meloni (teta pjepri) ben pjese ne liste pagesen e Soros dhe eshte nje nga “Young Liderrat” e atij qorrit qeros. Qofsha i gabuar por koha eshte deshmitari me i mire i gjithshkaje, dhe nuk do jete e larget !

 4. Edhe pse përballë një skandali, ku kryebashkiaku kapet në zyrën e tij duke bërë seks, dhe për më tepër në një bastion demokrat, Berisha jo vetëm që nuk arriti dot të fitonte, por përkundrazi, thelloi humbjen me shifra të frikshme.

  Dhe këtë radhë, nuk thonë dot as na vodhën e as na blenë, se humbja është e tillë, që nuk lë vend për asnjë justifikim.

  Ndaj dhe Sali Berisha, ka vendosur të heshtë.Zera thone qe eshte ne krevat ne vilen e tij ne lalez,e ka lene me goje dua te vdes prane detit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *