• |
ide | kryesore

 Mick Jagger: Nuk do u lej para fëmijëve të mi

Paparazzi

Mick Jagger la të kuptohet për Wall Street Journal në një profil të fundit se ai nuk dëshiron të shesë inventarin muzikor të grupit pas vitit 1971.


Jagger ngacmoi se paratë duhet të shkojnë për bamirësi në vend të pasardhësve të tij. “Fëmijëve nuk u duhen 500 milionë dollarë për të jetuar mirë”, tha ai me shaka.Fëmija më i madh i Jagger është vajza, Karis, 52 vjeç, të cilën ai e mirëpriti me Marsha Hunt në 1970.Në vitin 1971, ai u martua me ish-gruan Bianca Jagger dhe mirëpritën një vajzë, Jade, 51 vjeç.

Muzikanti gjithashtu ka katër fëmijë me ish-gruan Jerry Hall, me të cilën ai ishte i martuar nga viti 1990 deri në 1997: vajzat Elizabeth, 39, dhe Georgia May, 31, dhe djemtë James, 38, dhe Gabriel, 25 vjeç.

Ai dhe modelja Luciana Morad Gimenez mirëpritën djalin Lucas, 24 vjeç, në 1999 dhe fëmija i tij më i vogël, djali Deveraux, 6 vjeç, me të dashurën Melanie Hamrick, lindi në vitin 2016.

Diku tjetër në intervistë, këngëtari  zbuloi se si shpreson se trashëgimia e Stones do të vazhdojë edhe shumë kohë pasi ai të jetë larguar. “Tani mund të keni një biznes pas vdekjes, apo jo? Mund të keni një turne pas vdekjes,” vuri në dukje ai. “Teknologjia me të vërtetë ka ecur përpara që nga ABBA [shfaqja virtuale “Voyage”].”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *