• |
ide | kryesore

Propozimi i fundit/ Rama në hall, tenton të përçajë Albinin me Vjosën

Arkiva, Kryesore, Lajme
rama vjosa osmani kfor

Edi Rama është gjendur në qendër të një polemike dhe po tenton të shpëtojë duke u fshehur poshtë fustanit të Vjosa Osamnit. Pas propozimit të tij kontrovers se pas ngjarjes së 24 shtatorit, KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, ai po kërkon një rugëdalje. Kritikat ndaj tij, si nga Prishtina si prej atyre që kryeministri i quan “trimat e biznesit politik e mediatik të Tiranës, që janë gati t’ia venë zjarrin vetë Kosovës”, u shtuan kur u mor vesh se shefi i qeverisë e bëri këtë propozim një ditë pasi atë e kishte artikuluar edhe presidenti serb Vucic.


Rama e hodhi këtë ide pasi më 19 qershor të këtij viti kishte mbajtur qëndrim krej të kundërt. Atherë ai pati pranuar se Veriu i kontrolluar prej KFOR-it ishte skenari më i keq.Lexo me tej:

KFOR të kontrollojë Veriun/ Rama i vjen në ndihmë Vuçiçit edhe një herë tjetër 

Menjëherë pas këtij propozimi reaguan shumë politikanë dhe aktivistë të Vetëvendosjes e në fund, me një gjuhë më diplomatike edhe vetë kryeministri Kurti, që pranoi shtimin e bashkëpunimit, por jo marrjen e kontrollit.

“Ne kemi nevojë për patrulla të përbashkëta që përfshijnë policinë tonë dhe KFOR-in përgjatë kufirit Kosovë – Serbi. Për sa u përket çështjeve të tjera, protokolli është përcaktuar tashmë. Kudo në Kosovë, policia jonë është reaguese e parë, e pasuar nga EULEX-i dhe më pas KFOR-i. Unë nuk besoj se ky protokoll duhet të ndryshohet” – tha Kurti.

Edhe ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla e ftuar në “Top Story”, reagoi kundër: “Kosova ka dëshmuar ditën e dielë që është përgjegjëse të mbrojë sovranitetin e saj në çdo cep. Kryeministri shqiptar apo kushdo tjetër në Shqipëri para se të japë rekomandime që i drejtohen botës, duhej të këshillohej me politikanë e miq, që të nxirrte konkluzione. Gjë që nuk ka ndodhur, nuk kemi pasur kontakt lidhur me këtë ” tha ajo.

Andi Bushati: Rama, papagalli i Vuçiçit, me gjuhë patriotike 

Ndërsa ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ironizoi se kërkesa e sotshme ishte frika më e madhe e Ramës dikur. Madje, Haxhiu nënvizoi  se kryeministri shqiptar po risjell një kërkesë të vjetër të presidentit serb.

“KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës” – kështu paska deklaruar sot Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë. Tre muaj më parë, saktësisht me 19 qershor, këtë qëndrim të tanishëm KM Rama e thoshte me brengë, si diçka që ka rrezik se mund të ngjajë, e jo si diç që duhet të bëhet! Në fakt, kjo kërkesë e re e tij nga një brengë e vjetër që besonim se e kishte është veçse kërkesë e stërvjetruar e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq”, – ka shkruar Haxhiu. 

“KFOR të marrë veriun”/ Ministri i Brendshëm i Kosovës reagon pas deklaratës së Ramës 

Përballë kësaj furtune të shkaktuar nga qëndrimet e tij aspak konsistente kryeministri shqiptar është detyruar sot të reagojë sërish.

“Atyre në Prishtinë që në vend se të fokusohen 100% tek sfida e jashtëzakonshme që kanë, gjejnë kohë edhe për të fryrë me fejsbuk, përmes profilesh politike apo profilesh fallco, tullumbacin e konspiracionit të “vëllaut të Vuqiqit”, duke ngatërruar për arsyet e mosarsyes së tyre kërkesën time të shpjeguar publikisht dje për KFOR-in, me paralajmërimin tim të para disa muajve për “Republikën e KFOR-it”, u kujtoj sot se: KFOR-i është NATO dhe jo një forcë pushtuese për llogari të Serbisë, e as një fuqi ndarëse e territorit të Republikës së Kosovës, po përkundraze një garanci shumë e madhe në çdo rast kërcënimi” shkroi Rama në “X”!

Por, sikur të mos mjaftonin argumentat, për tu mbrojtur kryeministri ka dashur të bëjë edhe diverson në qendër të pushtetit në Prishtinë. Në statusin e tij ai ka deklaruar se të njëjtin propozim e ka bërë edhe presidentja e kosovës Vjosa Osmani ndaj të cilës Rama ka nisur një ofensivë të shfrenuar joshjeje. Ai është mbrojtur duke pretenduar se ka një qëndrim me Vjosa Osmanin: “Unë e thashë qartë dje se këtë kërkesë e ka bërë edhe Presidentja Osmani dhe e shpjegova më tej se kjo që kërkoj sot nuk ka lidhje me atë çka kam shprehur disa muaj më parë, si frikë se mund të ndodhë nëse situata degradon, në mungesë të rezultateve të dialogut. Sepse, siç e shpjegova edhe dje, “nuk jemi akoma aty” dhe që të mos shkohet nesër deri aty, duhet që KFOR-i të marrë në kontroll veriun një orë e më parë” ka shruar ai. Ende nuk dihet se si do të reagojë presidentja Osmani ndaj kësaj deklarate, ndonëse ajo nuk e ka atrikuluar kurrë më parë të paktën në publik, marrjen e veriut nën kontrollin e KFOR.

©Lapsi.al24 Comments

 1. akoma me keto lajmet e karit ju? Rama ne hall hahaha, Rama ka 10 vjet ne pushtet e ka dhe 10 te tjera te garantuara e qenka ne hall

  1. Ramoviqi nuk ka punë fare me Kosovën.
   Ai flet se i ka ditët e numëruara në pushtet.
   Albini i tregoi gjithë botës, se është një udhëheqës i madh, dhe së shpejti mbreti i Shqipnisë së madhe.
   Vuqiqi nuk guxon ma me marë ndonjë sulm tjetër se e pavi forcën e trimave të ushtrisë së Kosovës.
   Ushtria dhe policia e Kosovës është e aftë vet, dhe nuk ka nevojë as për KFOR as për EULEX.
   Le ta provojë edhe një herë Vuqiq. Nëse kët herë ju vranë 6 ushtarë terroristë, në rast përsëritje do ti vriten 600 ushtarë serbë.
   Lavdi heronjve të forcës të sigurisë të Kosovës. Lavdi trimit Albin Kurti.

  2. HALLET E RAMES DHE VUCICIT FATKEQSISHT I NGJAJN GATIMIT CORBES QE SE HAN ME ASKUSH .,,,E KUSH E HAN ME SAPUNIN PER DJATH PASI QE E ZBULOJ SHIJA .EDHE SIKUR RAMA VUCIC TE BARTOHEN BASHK VEC CORB PERSERI GATUAJN thotë:

   OOOOOOOOOOOOOOOOOO,,,,,,,….——

  3. O kar , o idhtar i rilindjes , e sigurt qe ka 10 vjet ne pushtet apo mos e kan montu kto vite ne pushtet .

  4. Rama tall bolet me sherbetoret e sali belerit dhe binit.Vetem SHBA e shkerdhen serbin dhe kelyshet e serbit dhe grekut.

   1. Po pse tall bolet Rama me Salën dhe Binin?
    Dhe kjo nuk është gjë e mirë.
    Prandaj shërbëtorët e tij irritohen dhe kanë të drejte.
    Si s’ka turp alamet burri, tall lesht.

 2. po cfare kerkon ky halabak,cfare i duhet atij per Kosoven ,kur nuk i kerkon askush as mendim dhe as ndihme. Shqipetare,shikoni se si e ka bere Shqiperine ky halabak , lakuriqis,t kanabistanist, me tre te katert e qeverise dhe me administraste hajdutesh, kur kane ikur nga Shqiperia 500-600 mije shqiptrtare gjate ketyre viteve te mafiokrimit te tij. Ky gjithe ketew nderhyrje ne Kossobve kunder Kosoves e ben vetem per te terhequar vemendjen nga hallet qe ka Shqiperia, dhe per te kenaqur politiken dhe lobet serbofile te BE-se e SHBA-se. ai per pushtet ben gjithcka. PO sikur ta zeme sikur Albin KURTI T’I FUSTE TURINJTE PER BELERIN , APO PER DETIN E TE MBANTE ANEN E GREQISE, JAM I SIGURT SE KURRE KETE NUK DO IA LEJONTE POPULLI I KOSOVES POR DO TA KUNDERSHTONTE FORT. KURSE KETU NE SHQIPERI SHQIPTARET KETU SHUMICA E TYRE MBESHTESIN EDI RAMEN KUNDER KURTIT DHE SHTETIT TE KOSOVES.

 3. Do qe te jete ne qender te debatit…1-Edhe pse e di qe nuk e dhjet njeri, do te bjere ne sy. 2-Do ti largoje vemendjen nga vjedhjet qe ben! Me siguri nje skandal tjeter do jete guzhinen e hajnit. fr

  ..

 4. Tamam loje kalamajsh.
  Jo e lagu jo se lagu ,e the me thark dhe jo me thurje.
  Tamam kalamajte e Lapsit qe jetojne ne lluks dhe qajne hallet e fukarenjve.

 5. Rama ne hall thote Lapsi, ha ha ha ha ha. Pasi ka nenshtruar opoziten dhe popullin opozitar po

  e shperngul nga Shqiperia duke ia ngushtuar hapesirat e jeteses, pasi PS e ka kthyer ne nje vegel

  qorre te deshierave te tij, tani i ka mbetur vetem nje hall, ku ti coje parate , ti investoje ne Shqiperi

  permes te tjereve, ti coje ne ofshore duke rrezikuar ose te dale sekreti apo tia perlajne superuqit

  apo ti gropose.

  1. Tamam loje kalamajsh.
   Jo e lagu jo se lagu ,e the me thark dhe jo me thurje.
   Tamam kalamajte e Lapsit qe jetojne ne lluks dhe qajne hallet e fukarenjve.

 6. Rames i bini ne qafe kot. Ai pelqen veten por nuk do tja dije per per shqiptaret kudo qe jane. Ashtu ka qene gjithmon nje narcist pevers. Keshtu qe skeni pse e shqetesoni Ramen qe nuk do tja dije per nje vend ( Kosova) ku ate se shohin si Perendia “Dielli”

 7. Raporti final i OSBE/ODIHR: Zgjedhjet e 14 majit ishin të mirëorganizuara. Pati një ndarje të thellë brenda opozitës…!Nato ka mare vendimin per te shtuar forcat ushtarake ne Veri te kosoves ju vazhdoni hani mutin e salihut por dhe te albinit,nuk ngopeni ju shpellkare e cecene te salihut me Mut

 8. në Shqipëri ka njerëz që duan Berishën më shumë se Shqipërinë, ashtu si në Kosovë ka njerëz që po kritikove Albin Kurtin, e barazojnë që: “ti nuk do Kosovën, nëse nuk do kryetarin.”

  Pra e përbashkëta është që shqiptarët pjesërisht duan më shumë partinë sesa Kosovën dhe Shqipërinë.

 9. PARODI

  APOLOGJIA E RAMËS- SHQIPTARIA SIPAS MEJE

  Të dashur shqiptarë kudo jeni,
  jam këtu para jush për t’ju sqaruar,
  për situatën kritike në Kosovë,
  që së fundmi ka degraduar.

  Fajin si gjithmonë e ka Albini,
  kurse te ne Saliu si përherë,
  sepse ata nuk dinë si qeveriset,
  zgjidhje shohin dhunën menjëherë.

  Dhuna s’mund të jetë një zgjidhje,
  nëse arsyeja mund të prevalojë,
  Albini duhet të ruajë qetësinë,
  edhe nëse Serbia mund të provokojë.

  Serbia është një popull kompakt,
  të gjithë mbiemrat viç, iç dhe çiç,
  janë të gjithë besimtarë të krishterë,
  nuk janë terroristë dhe as dobiçë.

  Nuk do ishte keq që edhe ne,
  të ndryshonim mbiemrat tanë,
  t’i bënim Rama, Berisha dhe Meta,
  dhe të lebetisnim tërë dynjanë.

  Sidoqoftë dua thjesht të them,
  se Serbia dhe ne kemi shtet,
  edhe pse shtet të korruptuar,
  por unë dhe Vuçiçi jemi si mbret.

  Veriu i Kosovës është problematik,
  ajo s’kontrollon dot territori e vet,
  është akoma në hapat e parë,
  s’është njohur nga të gjithë si shtet.

  Prandaj thashë që të jetë KFORi,
  kontrolluesi i territorit në veri,
  kështu s’do ketë më akte terroriste,
  dhe Vuçiçi sigurisht i qetë do rri.

  Kosova të marrë shembullin tonë,
  si e kontrollojmë territorin ne,
  në kohën e të madhit Saje qorrit,
  u kanabisizua gjithë vendi pa fre.

  Por atë hashash e mbollën shqiptarët,
  dhe jo greku, serbi apo të tjerë,
  Saimiri bëri burg se hëngri dardha,
  populli ngeli i varfër si përherë.

  Tani s’ka më lëshime për drogën,
  edhe Encën e kapën menjëherë,
  patjetër na shpëton ndonjë rast,
  si ajo parcela te reparti në Zall Herr.

  Para pak kohësh policia zbuloi,
  kamera vënë rrugëve për monitorim,
  ato nuk i kishte vendosur shteti,
  por mafia që kontrollonte Shqipërinë.

  Prej vitesh që ndodhte kjo gjë,
  ja erdhi dita që e morrëm vesh,
  tani mafia ngeli me gisht në gojë,
  kontrolli i territorit iu iku për lesh.

  Prandaj Albini duhet të mësojë nga ne,
  si të qeverisë dhe si të kontrollojë,
  si territorin, mafien dhe opozitën,
  kështu Serbia dhe BE do ta bekojë.

  Unë kam mbështetje ndërkombëtare,
  them që Serbisë t’i bëjmë lëshime,
  vazhdojmë me dialogun tërhiq-mos e këput,
  kështu të gjithë do kenë përfitime.

  Unë s’mund ta lejoj Albinin,
  që të ngrihet në pidestal,
  se me siguri bie rëndësia ime,
  prandaj me Sebinë jam palë.

  Ta shtyjmë njohjen e pavarësisë,
  ose Veriun nga Kosova ta ndajmë,
  jam i gatshëm të hartoj planin,
  Vuçiçin mos më detyroni ta shajmë.

  Një ditë Shqipëria jonë do bëhet,
  edhe Kosova do jetë bashkë me ne,
  atëherë në pushtet do jetë Zaho,
  që do ndërtojë Shqipërinë e re.

  Le të presim miqtë e mi dashur,
  derisa të vijë ajo ditë e bekuar,
  kush do ngelet do hajë me lugë floriri,
  se pjesa tjetër do jetë shpopulluar.

 10. Shqipëria jonë e shtrenjtë,
  do bëhet vetëm atëherë,
  kur të dimë vlerën e lirisë,
  mos të lëpijmë partitë si përherë.

  Kur mos të dëgjojmë më,
  broçkullat dhe përrallat e fesë,
  kur pushtet të ketë realisht populli, ,
  atëherë do ketë zgjidhje dhe shpresë.

  Kur ta duam vërtet drejtësinë,
  e të mbizotërojë meritokracia,
  kur feja e çdo shqiptari,
  të jetë vetëm SHQIPTARIA.

 11. Ka 33 vite që berishimi është futur thell në të 2 anët e kufirit.Dhe sidomos në 1998 kur ish KM Kosovar Bujar Bukoshi me 400 mercenar Kosovar e Sërb i erdhi në ndihmë S.Berishës në GRUSHTIN E SHTETIT pas vdekjes së Azem Hajdarit që e nxori në pritë Sali Ram Berisha.
  -Këta militant harrojnë se Sb ishte kundër RAMBUJES,UÇK,I.RUGOVËS,A.THAÇIT E KO..!
  -Këta harrojnë se Sb urdhëroi 3 deputetët e Tij të firmosin raportin e DIK MARTY në KIE 2011 për të akuzuar UÇK për trasplant organesh të ushtarëve Sërb në shtëpinë e VERDHË

 12. Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Soros

 13. Duke perjashtuar ramen,se rama ka nje misjon tjeter jashte agjentes se shqiptareve,eshte nje zdhendes i atyre qe e kane vene ne ate poste e mbeshtesin,pa kufi dhe e mbajne ne ate post,me te gjitha menyrat,qofte dhe me poshtersi,politikanet shqiptare ne atdheun memeShqiperi dhe Kosove ,te mblidhen si nje beselidhje te dyte si ajo e Skenderbeut ne lezhe,per te bashkerenduar mendimet dhe veprimet qe kurti duhet te ,jo te marre ,por te beje,per te shpetuar nje coptim te dyte te kombit shqiptar,pas asaj te 13.Nuk ka te drejte asnje politikan ,ne kete rast politikanit Shqiptarer te mari rolin e prijesit absolut dhe te liderit global shqiptare.Politikanet kryesor Kosovar ,qe jane kritiket me te medhenj te Kurtit,nuk e kane ate te drejte politike dhe ne popull nuk e kane ate te drejte morale ,te hiqen se ata jane zgjidhja e sakte qe i jep kosoves paqen me serbine.Jo ata e kane patur ate raste,kane patur karigen e sotme te kurtit dhe zgjidhjen e dime,cna kane dhene.Sot ate post,ate karige populli ja ka dhene Z.Kurti,prandaj duhet te bashkepunoni me te ti bejme balle agresionit serb dhe te mbrojme teritorin kushtetues te Kosoves,te kranines se atdheut tone.Presidentja e Kosoves te jete presidentja e unitetit kombetare dhe ti beje bashke te gjithe kreret kryesor te politikes Kosovare,qofte ne pushtet,qofte ne opozite,per mbrojtien e teritorit kushtetues te kosoves ,se ata jane te barabarte.Debatet te para 24 shtatorit te mbyllen ne nje kasaforte dhe ,nese duan ti hapin ti hapin vetem pasi Flamurin e shtetit te Kosoves ta shikojme te valevitet ne Godinen e OKB.Sa per serbin dhe vucicin e mori pergjigjen nga vendosmeria e policise se kosoves dhe ultimatumin qe i dha Sekretari i Shtetit Blinken.Putini donte te hapte nje fronte lufte nepermjet serbise ne zemer te Europes,per te hequr presionin ushtarak,ku e ka vene Zelenksi dhe te hiqte ndihmen ushtarake perendimore, qe do i jepte ukrahines,se mendonte putini se europa do perqendronte ushtrine dhe armatimin ne ballkan.Por Blinken i dha ultimatum Vucicit.Me 99 nuk bombarduam serbine,por ndaluam luften ne ballkan ,por nese e mendoni se do jete perseri bombardimi i serbise si me 99 ,gaboheni.Po provokuat,nuk do kete me serbi po germadha nga nje shtet qe sdo kete me as emer as nishan.Cfare ultimatumi qe Blinkeni i dha vucicit e ka lene vucicin si budalla,saqe ka analiste qe thone qe sekemi pare kurre vucicin ne ate gjendje trullosjeje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *