• |
ide | kryesore

Leao shkatërrimtar, Pulisic e Okafor mposhtin Lazio e mbajnë Milan në krye

-Instant, Sport
Okafor

Suksesi i dytë në tri ndeshje të mëdha të luajtura nga Milan, që nga sonte mund të thotë se i ka mundur të dyja skuadrat romane. Ekuilibri me Lazio zgjati një pjesë loje, sepse pastaj u ndez Rafa Leao. Portugezi shërbeu dy asiste për golat e Pulisic (60′) dhe Okafor (88′). Sarri pa golin e Pedro të anulohet në kohën shtesë dhe doli nga San Siro i mundur me një rezultat të rëndë 2-0. Pioli mbetet në krye me 18 pikë, por humbet Loftus-Cheek për një problem muskulor.


Marshimi i Milan vazhdon, duke ruajtur kreun e Serie A, duke bërë dy në dy kundër romaneve. Lazio bie në San Siro me një 2-0, të lindur nga shpërthimet ofensive të Leao. Surpriza e parë ishte në formacionet zyrtare, me Immobile në pankinë për shkak të një problemi muskulor. Sarri e nisi me Castellanos. Ekuilibri i minutave të para tentoi të prishej nga sulmet fillestare të bardhekaltërve, me goditjen e jashtme të rrjetës nga Felipe Anderson dhe shansin për Zaccagni. Pioli humbi Loftus-Cheek, i zëvendësuar nga Musah për shkak të një problemi muskulor. Por Milan u shkund nga Leao, por goditja e tij u devijua në kënd nga Provedel. Intensiteti dhe ritmi ishin të lartë në San Siro, me shanset më të mira në fund për Milan. Giroud impenjoi Provedel, më pas Reijnders goditi shtyllën rastësisht.SUPER LEAO

Në pjesën e dytë kuqezinjtë e filluan fuqishëm, duke kaluar në avantazh në minutën e 60′. Leao frymëzoi Pulisic, i cili hyri në zonë dhe mundi Provedel. Sarri shkundi të tijtë me zëvendësime, madje duke luajtur edhe kartën Immobile. Megjithatë, mundësitë më të mira erdhën nga Milan, me Provedel vendimtar ndaj Musah dhe Pulisic. Milan dyfishon sërisht nga një blitz i Leao, që befasoi Casale dhe shërbeu Okafor, i cili u përsërit pas golit në Cagliari. Lazio u ndal në shtatë pikë, ndërsa Milani, vazhdon në krye në 18. Kuqezinjtë presin rezultatin e Inter për të kuptuar nëse (nga sonte) do të udhëheqin vetëm apo jo.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *