• |
ide | kryesore

Nuk denoncoi abuzimin seksual të vajzës së mitur, arrestohet 44-vjeçarja në Përmet

Arkiva, Lajme, Të fundit
Tiranë, Hiqej si prokuror i SPAK-ut, i mori një shtetase 10 mijë euro, arrestohet 55-vjeçari

Vajza e mitur iu abuzua seksualisht, por nëna nuk denoncoi, teksa mashtroi dhe një shtetas të huaj. Ajo u arrestua në Përmet.


Shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet, vunë në pranga shtetasen S. R., 44 vjeçe, banuese në Përmet, për të cilën Gjykata e Gjirokastrës, me vendimin e datës 27.09.2023, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Moskallëzimi i krimit” dhe “Mashtrimi”.Kjo shtetase dyshohet se ka patur dijeni se vajza e saj e mitur ishte abuzuar seksualisht nga një shtetas, disa muaj më parë, por nuk ka kallëzuar në Polici. Gjithashtu, dyshohet se i ka marrë një shumë parash një shtetasi të huaj, duke e mashtruar gjatë komunikimeve në rrjetet sociale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *