• |
ide | kryesore

Deklarata e Gërvallës në median gjermane: Nëse ndërkombëtarët e tolerojnë Serbinë, do të ketë luftë

Lajme, Të fundit

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ka paralajmëruar luftë, në rast se, siç ka thënë ajo, komuniteti ndërkombëtar toleron Serbinë. Në një intervistë për median gjermane, Deutschlandfunk, ajo tha se Serbia kërkon ta detyrojë Kosovën të negociojë për çështje territoriale në dialog.


“Nëse komuniteti ndërkombëtar i toleron veprimet e Serbisë, do të ketë luftë. Serbia dëshiron të krijojë fakte për ta detyruar Kosovën të negociojë çështjet territoriale në Bruksel. Gërvalla thotë se BE-ja duhet të ngrijë statusin e Serbisë si vend kandidat”, tha ajo për median gjermane.Theksojmë se deklarata e saj, vjen një javë pas sulmit të armatosur në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe më pas Policia u desh të eliminojë tre terroristë. NATO do të shtojë praninë në Kosovë. Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani së fundmi tha se Serbia vazhdon të ketë pretendime territoriale ndaj Kosovës.4 Comments

 1. E vrane shume mendjen evrokaret se do te kete lufte….o gerdalla….nuk behet politika keshtu si puna juaj por me aleanca midis shtetesh dhe me interesa.

 2. ore po edi rama sikur tha qe ska lufte ?!

  apo ci qi temen se ca dhjet edi nga goja

  ai sdi ku gojene e ku ka bythene

 3. Kjo eshte nje lope qe nuk asnje merite intelektuale.
  Flet dokrra per ne fshat,mediokre dhe e paafte.
  Nje ngaterrerstare se kujton se do vritet bota per Kosoven dhe Gerrdalla do te udheheqe.
  Liria moj lope nuk eshte e lire.Kujt i duhesh gje ti nqs lufton BE apo NATO,ti je per ne gjelltore ku dhge vjedh nga pak.
  Ata qe luftojne ata dhe komandojne.

 4. Lufta e satom, kare femer!!! Do lufte ti e Kurti qe te qendroni ne pushtet e te vriten bijt e nenave shqipetare. Ik e pirdhu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *