• |
ide | kryesore

Ministri serb i Mbrojtjes: Negociatat me Kosovën do të bëhen më komplekse

Arkiva, Lajme, Të fundit
Ministri serb i Mbrojtjes: Negociatat me Kosovën do të bëhen më komplekse

Ministri serb i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviç deklaroi se negociatat e mëtejshme për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën do të bëhen më komplekse pas përshkallëzimit të fundit të konfliktit.


Deklaratën, Vuçeviç e dha në një bisedë me ambasadorin e Britanisë së Madhe, Edward Ferguson, shkruan Euronews Serbia.Vuçeviç ka shprehur shqetësimin e thellë për ngjarjet aktuale në Kosovë dhe pozitën e popullit serb në veri.

Ndër të tjera, Vuçeviç u shppreh se një nga prioritetet e Ushtrisë Serbe është bashkëpunimi me forcat e KFOR-it dhe për këtë arsye për Serbinë është e rëndësishme që NATO të ketë status neutral në zgjidhjen e problemit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *