• |
ide | kryesore

Publikohet traileri zyrtar i filmit biografik “Priscilla”

Arkiva, Paparazzi

Ditën e sotme, A24 ndau trailerin më të fundit për filmin e ardhshëm biografik Priscilla, ku luan Cailee Spaeny si Priscilla Presley dhe Jacob Elordi i Euphoria në rolin e Elvis Presley.


“Më pëlqen shumë vajza juaj”, u thotë Elvis prindërve të Priscilës në trailer. “Ajo është shumë më e pjekur se mosha e saj”. (Në jetën reale, çifti u takua për herë të parë kur Elvis ishte 24 vjeç dhe Priscilla ishte 14.)Klipi tregon gjithashtu se si Elvisi ia doli me nusen e tij të ardhshme, duke e inkurajuar atë të lyejë flokët dhe të përdorë më shumë grim për sytë. “Nuk e di nëse më pëlqen”, thotë Priscilla e nervozuar, për të cilën Elvisi i përgjigjet: “Çfarë do të thuash, nuk e di nëse të pëlqen?”.

Filmi bazohet në kujtimet e Priscilla-s të vitit 1985, Elvis and Me, i cili ofronte një rrëfim intim të jetës së saj me artistin. Coppola shkroi dhe drejtoi filmin — filmi i saj i dytë u përqendrua në një grua të vërtetë të përvuajtur, e njohur më së shumti për martesën e saj shumë publike, pas Marie Antoinette të vitit 2006.

Elvis dhe Priscilla u martuan në vitin 1967 dhe patën një fëmijë, Lisa Marie Presley. Ata u divorcuan në vitin 1973, para vdekjes së Elvisit katër vjet më vonë. Priscilla pati më pas një djalë, Navarone Garibaldi, me partnerin e saj, Marco Antonio Garcia. Dyshja ishin së bashku nga mesi i viteve 1980 deri në 2006.

Elordi dhe Spaeny janë aktorët e fundit që marrin rolet e Elvis dhe Priscilla, duke ndjekur hapat e Austin Butler dhe Olivia DeJonge në Elvis të Baz Luhrmann, i cili fitoi nominime për filmin më të mirë dhe aktorin më të mirë në Academy Awards 2023./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *