• |
ide | kryesore

Rama: Hotelet të përgatiten për çmim reference

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama tha se po bëhet një analizë lejeve të ndërtimit, ku në sektorin e turizmit kanë shfaqur probleme të shumta. Rama lajmëroi gjithashtu se hotelet shumë shpejt do të pajisen me çmim reference, pasi tjetër deklarojnë dhe tjetër paguajnë.


Ai tha se vetëm në muajin shtator kemi pasur 1.1 milionë turistë dhe synojmë të arrijmë 10 milionë.“Po bëjmë një analizë të procesit të lejeve të ndërtimit, sidomos ato të turizmit të cilat shfaqin probleme më të shumta. Po bëjmë çmos të shikojmë si do përmirësohet procesi për lejet e ndërtimit edhe në nivelin e bashkive dhe jemi të interesuar që të na jepni informacion për çfarë duhet hequr ose shtuar, çfarë është absurde. Ne duam tju lehtësojmë maksimalisht por duhet të kontribuoni dhe ju atë çfarë është e shkruar jo më shumë. Luan Bregasi një nga zërat më të fortë për tvsh e turizmit, por nuk e ka dhënë rezultatin e dëshiruar. Ju e dini mirë se hotelet ne bregdetit, i ndryshojnë çmimet që deklarojnë dhe ato që paguajnë, dhe tjetër është niveli i okupimit dhe tjetër deklarohet. Hotelet të përgatitën që do të kenë çmim referencë. Kaq do ja japësh shtetit. 1.1 milionë turistë kemi pasur vetëm në shtator, ne mund të kapim 10 milionë turistë në këtë vit, por edhe nëse jo aq 9 milionë e sigurt që arrihet.”, tha Rama.16 Comments

 1. Popull dele, vazhdon te kete nje kryeminister qe del e thot pa te keqe komunizmi eshre ne anen e drejte te historise.

  Jemi duke perjetuar realizmim socialist. Nje kancer i vertet ku njeriu i sherben teknologjise dhe jo e anasjellta.

 2. Popull kurvë

  Gjithë shoqatat e hotelerise turizmit janë në rresht për një tek rama

  Tani u erdhi radha , por me një ndryshim hotelet e dulakut dhe miqve te ramës janë përjashtuar nga taksat, keta delet qe e votojnë e oanë në bythe

  Ca pret nga një popull kurvë

  1. Nuk e di per ke kurve e ke ti, por ti kam pa robt me minifund ke rruga..Hik e kapi se ktu paska dale sheshit

 3. Doli palloshi per te ber prooagand ! Nuk shikon sa te ardhura sjellin turistet ,po shikon sa turist kane ardhur? A eshte rritur ekonomia? A eshte rritur mureqenia e popullit dele? Apo eshte rritur vetem mirqenia e palloshit dhe ministreshave concubine?

 4. Doli palloshi per te ber prooagand ! Nuk shikon sa te ardhura sjellin turistet ,po shikon sa turist kane ardhur? A eshte rritur ekonomia? A eshte rritur mureqenia e popullit dele? Apo eshte rritur vetem mirqenia e palloshit dhe ministreshave concubine? Fuck you!

 5. E para forcë politike që futi dhunshëm metodën e “pezhishkave” në partitë tona, ishte Partia Demokratike. Nuk kishte strukturë lokale apo qendrore, të mos kishte rrjetin e vet të “pezhishkave”, dëgjuesit, regjistruesit, transmetuesit, vepruesit, dhe komanduesit e vet. Në Shqipëri nuk konceptohet dhe nuk mund të funksionojë dot politika pa përfshirë rolin dhe rëndësinë e rrjetit të “pezhishkave”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *