• |
ide | kryesore

Trump paraqitet në dyert e gjykatës për të dytën ditë

Arkiva, Planet, Të fundit
Trump paraqitet në dyert e gjykatës për të dytën ditë

Ish-presidenti i SHBA-së Donald Trump është paraqitur për të dytën herë në Gjykatën e New York-ut, pas akuzave për mashtrim civil.


77-vjeçari, i cili po përballet me disa beteja ligjore, denoncoi rastin e mashtrimit të biznesit, si një “gënjeshtër” që synon të pengojë përpjekjen e tij për të rimarrë postin e presidentit vitin e ardhshëm.Trump nuk ishte i detyruar të merrte pjesë në ditën e hapjes së gjyqit, pra një ditë më parë, por zgjodhi ta bënte këtë duke u ulur në tryezën e mbrojtjes të rrethuar nga avokatët e tij.

“Është një mashtrim. Është një mashtrim. Pasqyrat e mia financiare janë fenomenale”, u shpreh ai përpara se të hynte në sallën e gjyqit.

Vendpushimi luksoz Mar-a-Lago në Florida, vendi i dramës së dokumenteve të klasifikuara dhe disa klube të tjera golfi të Organizatës Trump janë gjithashtu në ankesën e paraqitur nga organet gjyqësore.

Në deklaratën e tij për mediat ish-presidenti i SHBA-së u shpreh se Mar-a-Lago vlen më shumë se 1.5 miliardë dollarë dhe jo 18 milionë dollar, teksa shtoi se kostoja e pronës nuk është vlerësuar siç duhet.

Gjatë një pauze të seancës, Trump i zemëruar dënoi gjyqin, të cilin e quajti një të turpshëm dhe të paraqitur nga një prokuror i përgjithshëm që është i korruptuar.

Gjykatësi hoqi licencat e biznesit që lejuan Organizatën të operonte disa nga pronat e saj në New Jork, një veprim i njohur si “dënimi me vdekje i korporatës”.

Pas këtij gjyqi, Trump mund të humbasë kontrollin mbi shumë nga pronat kryesore të kompanisë së tij.1 Comment

 1. Fuck EU
  Fuck Rama
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Rama
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Rama
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Rama
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Rama
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Rama
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Rama
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Rama
  Fuck Soros
  Fuck EU
  Fuck Rama
  Fuck Soros

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *