• |
ide | kryesore

Ambasada britanike reagon për kaosin në Kuvend

Arkiva, Lajme, Të fundit
Ambasada britanike reagon për kaosin në Kuvend

Ambasada britanike në Tiranë ka reaguar për kaosin e një dite më parë në seancën plenare.  Ambasada apelon maxhorancën e opozitën të punojnë së bashku për të garantuar që parlamenti të mund të ushtrojë rolin e tij mbikëqyrës dhe të veprojë në interesin e të gjithë qytetarëve.


Postimi i plotë:Ambasada Britanike në Tiranë shpreh shqetësimin lidhur me zhvillimet më të fundit në Parlamentin e Shqipërisë. Një parlament që funksionon dhe dialogu konstruktiv mes përfaqësuesve të zgjedhur janë thelbësorë për të garantuar legjislacionin dhe shërbimet në mënyrë efektive. U bëjmë thirrje shumicës dhe opozitës të punojnë së bashku për të garantuar që parlamenti të mund të ushtrojë rolin e tij mbikëqyrës dhe të veprojë në interesin e të gjithë qytetarëve.2 Comments

  1. Po cu duhet ketyre rrobqirave zionist kolonozator dge kriminela se cfare bejme ne ne vendin tone. Anglia copetoi Shqiperine dge u zhdukte e gjitha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *