• |
ide | kryesore

Berisha: Dhëndri im ishte i burgosur politik, çështja do të vazhdojë në Strasburg

Lajme, Të fundit

Ish kryeministri, Sali Berisha ka deklaruar se çështjen për dhëndrin e tij, Jamarbër Malltezi do ta çojë në Strasburg. Berisha theksoi se dhëndri i tij ishte një i burgosur politik dhe sipas tij, për Jamarbër Malltein nuk u gjet asnjë provë.


“Dhëndri im ishte një i burgosur politik, ka marrë 410 m katrorë tokë. Nuk është e vërtetë që ka dhënë apo jo urdhër, do shkonte në Strasburg. Fatmirësisht që Shqipëria është anëtare e Këshillit të Evropës.Nuk u nxor nga burgu, u la arrest shtëpie. Nuk ka asnjë, zero. Ata vetë nuk e kanë fajësuar, s’kanë arritur ta fajësojnë.

Nuk arritën të gjejnë një provë dhe një dokument për të ngritur padi ndaj tij, por e kanë marrë nën hetim. Gjyqi ndaj tij do të vazhdojë. U bë kjo sepse s’gjetën asgjë për të, çështja do të vazhdojë në Strasburg”, tha Berisha.23 Comments

 1. ik e sale se per paret e familjes po shkaterroni Shqiperine e miliona njerezve. turp tu vije te gjithe juve, Rama, Meta, Nano, Berisha

  1. Ka trushpelare qe u besojne e u shkojne pas……rama,salehu dhe meta jane nje e te pandare……prisni kur te demshperblehet edhe ky si luli me 12 milion euro……bageti e bujqesi…..ne djall shkofshi me vete nuk i merrni dot!!!!

 2. Erzen Breçani, ‘besniku’ i Sali Berishës me poste të larta në polici, që shfaqej si analist e ekspert nëpër studio televizive

  1. Aman mos na bej të fillojmë me.policët ish sigurimsa të sajmir tahirit xhafes cucit ballës edhe sandër kimikut. Se sdo na dalin vize me shkrujt.

   Ke vetëm një emer , si fillim , artan shkëmbi. Guglloje se ca poste ka pat dhe ca ka bo në krye te postit, ky eshte i denuar!!

   Erzen brecani ka qenë qytetar kur i arrestu, dhe akuzohet se ka ndihmu çunin e vet për përkrahje, për veprash tani hajde vertetoje perkrahjen babë e bir
   eshte akoma akuzë nuk është dënim
   do e shohësh sesi do vazhdojë

   Deri tani skapiii po vepron politikisht me të gjitha çështjet

   ard veliu u hoq nga detyra për këtë gjë për sky ecc pergjime etj pislliqe e krime në krye te detyrës por akoma skan vepru se eshte drejtesi me regji dmth ska drejtesi fare por burgosje me regji

   1. ok cfar do me then kjo? Kjo nuk e ben Bracanin burr te mir, fakti qe te tjeret jan bythqira. Ku do me dal dmth.

    1. E di ate me kishën or çun?

     Shkoi mbreti në fshat dhe tha pse nuk i ratë kambanave për ardhjen time ne fshat! Kush eshte fajtori?

     I thotë prifti, naltmadhni, jane 12 arsye pse nuk ranë këmbanat , por kryesorja është që ska kambana !

     Tani po deshe shpjegime , s’është faji im, po meqë do jesh një nga të fugës , po ta them që të mos konfondohesh, Kambana është simbioza e rames me krimin në shqipëri, breçani është arsyja e 121212111111te , si fajtor

     Kshu or çun , gusha si pullum, po nuk e kuptove prapë shkonpyt babin se ca pune bënte gjyshi im

     Fjalë e re, shenoje :simbioza!

   2. atehere kur nuk i vjen per shtat njerezve mundohen ta mbulojne mutin me shurren e politikes. Je dakord qe Sala eshte kriminal dhe hajdut i korruptuar? nese jo atehere SKAPI po ben detyren. Mund ta bente me mire? Patjeter, po nderkohe po ben dicka. Na hoqi qafe, Tahirin, Beqjen, Berishen, Malltezin, Ahmetaj, Xhacken edhe sekretare e zyrtare etj etj

    1. eeeeee?

     Ku të çon mushko or sufllaqe?!

     Na shpëtoi skapiii nga tahiriii????
     Nga inceneratoret apo nga sterilizimi i pajisjeve mjekësore???

     Po lekët or sufllaqe i ka mbledh gjë skapiiii??

     Lekët e buxhetit që shkojnë për ppppppte epidhit të satom, i ka mbledh gjë ? Apo jan tu u pagu akoma??

     E mer sufllaqe e keni gojën mu si bythë, vetëm mut nxirrni

 3. Me masen “Detyrim Paraqitje” eshte nje ishminister dhe krahu djathte i Rames.

  Kjo per Megaafere, ate te Sterilizimit.
  Miliona euro abuzim me taksat e shqiptareve.

  Dhe akuzohet dhe lihet ne burg se ka bere 5 milion euro nje ish pronar, te cilit i eshte kthyer nje pjese shume e vogel nga pronat e grabitura nga shteti shqiptar.

  Nese ka prova se Malltezi ka abuzuar me taksat e shqiptareve, le te denohet.

  Por te denohet se eshte dhendri Berishes kete vec prokurore e gjykates militant e hakmarres mund ta bejne.

  1. problemi eshte se ketu, qe pas denimit te Nanos per ca kafe, asnje nuk eshte denuar per politik, asnje. Asnje nuk ka qen viktim nga denime politike. Perkundrazi, kta nuk denoheshin per lidjjet politike. Ky ka qen dhe eshte problemi i ketyre hadjutave me cizme qe kan vjedh miliona euro ne kurriz te shqiptareve. kan vjedh dhe sjan prek se kishin lidhje politike. Boll na e bet viktim Berishen se nuk eshte, ai eshte skifter dhe predator, jo viktim.

   1. O sufllaqe nuk osh dënu nano për kafe por për abuzim me ndihamt e operacionit pelikan, dhe ishte dënim i meritum juridkisht pori keq politikisht sepse sapo kishim dal nga komunizmi dhenderkombetaret donin paqe nuk donin drejtesi
    Edhe sot e kesaj dite kushdo ta hetojë e akuzon fatosin cdo herë që te gjykohet do të dënohetme ato prova!

    Ndërsa sot akuzohet malltezi pse ka marrë tjetri pronën e vet or sufllaqe!!!
    Dhe berisha pse ka miratu projektin e rames or sufllaqe!

    Ah po edhe pse i ka thon oketa, vladimir qirjazit boj detyren se e ke vonu 3 vjet qe nga vendimi i institucioneve ttë kohës se nanos dhe se ramës, edhe për kete akuzohet berisha or sufllaqe!!!

    Skaaaaaappppppppeeee

    1. Sufllaqe ha ti o barkthare. Ne qe kemi 10 vjet ne pushtet po hame aragosta. Meqe ra fjala ngrije njecik kulinarine personale. Edhe tasqebabi i mire eshte. Ne ketu do na kesh edhe per 10 vjet te tjera.

     1. Po shkrujte këtu se fajin e ka saliu dhe zi marrin të keqen ramës je nga ata qe e kane llapën e ngjitme te bytha e fuges, jo nga ata me aragosta ! or sufllaqe me dopio pite !

      Aragosta ti, keeo dreaming souvlakis, dhe behen filma noiher

 4. o kurve vucidoli!Dhendrri jot ka vejdhur dhe ka bere korrupsion dhe do denohet Eshte radha jote tani te shkosh perpara togave te zeza

 5. Ouuu ?
  Ne Strasburg do ta cosh cheshtjen e dhendrit Sale ?
  Dmth gjykaa e Strasburgut (ajo qe tha se 21 janari ishte krim shteteror) qenka e besueshme ?

  Si do ja bejme atehere me kete punen e krimit shteteror ?

 6. Qija nonen, te gjithe qe bene burg moren demshperblim!
  Te rroje partia.
  Vedkje fashizmit, liri tradhetareve.
  Paguan gjindja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *