• |
ide | kryesore

Vuçiç sfidon Stoltenberg: Puna jonë ku e vendosim ushtrinë tonë

Arkiva, Lajme, Të fundit
Vuçiç sfidon Stoltenberg: Puna jonë ku e vendosim ushtrinë tonë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se ku vendoset ushtria serbe “është punë e jona”, dhe se “ne nuk e pranojmë atë lloj urdhri”.


Këto komente ai i bëri në një konferencë për media me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, kjo duke iu përgjigjur këtij të fundit, i cili tha se ngritja e gatishmërisë ushtarake të Serbisë përgjatë kufirit të Kosovës nuk i shërben përpjekjeve për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi dhe zbutjes së tensioneve.“Sa i përket Ushtrisë Serbe, ajo i ka kryer detyrat e saj në mënyrë profesionale, nuk i ka tejkaluar asnjëherë të drejtat, kompetencat e saj, ka pasur gjithmonë marrëdhënie korrekte me KFOR-in dhe NATO-n.

Dhe se ku dhe si do ta vendosim ushtrinë tonë në përputhje me Kushtetutën e Republikës së Serbisë dhe ligjet e këtij vendi, pa rrezikuar askënd në asnjë mënyrë, kjo është punë e jona”, tha Vuçiç.7 Comments

    1. Ata sillen ashtu , se e kanë fuqinë me t’a q… nonën. Por ata nuk duan trazira nga trazovaçët Rama-Vuçiç.

    1. E hengri! jo hengi! Ngrenia e mikut eshte proces i ngaterruar, situatat po gaterrohen dhe pritet qe edhe Rama ta haje mikun! Ne fakt Rama ka ndihmen e Lindes dhe nuk çan koken shume! Eksperieca e Lindes me burrat e saj si dhe diferenciali i saj automatik i paisur me murtaje 120 mm e ben Linden mbrojtje kunderajrore te sigurise e larte! Pa topin e Lindes Rama nuk do ishte bere dot Kryeminister dhe as do te qendronte akoma!! Ne shekullin e ardhshmen busti i Lindes do te qendroje krahas Nenes Shqiperi! Rrofte Topi i Lindes!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *