• |
ide | kryesore

Gaz lotsjellës ndaj protestuesve, lëndohet një polic dhe Klevis Balliu para bashkisë

Arkiva, Lajme, Të fundit


Është tensionuar situata tek protesta e opozitës para bashkisë së Tiranës. Protestuesit kanë tentuar të heqin barrierat mbrojtëse dhe janë përplasuir me policinë. Në kundërpërgjigje policia ka lëshuar spraj drejt protëstuesve. Si pasojë ka ngelur i lënduar edhe shefi i organizimit në PD, Klevis Balliur.

Ndërkohë që raportohet se është lënduar edhe një polic pasi është goditur me shishe në sy. Policia ka lëshuar edhe gaz lotsjellës.


4 Comments

 1. Aman, ruani Klevis Balliun, djalin e redaktorit të gazetës të Enver Hoxhës.
  Të gjithë ata që i kanë fshirë bythën Enverit, çuditërisht janë burra të mirë. Ata ose fëmijët e tyre.
  Ja, i pari Sali Berisha. Pastaj Tritan Shehu, Edmond Spaho, Edi Paloka, i biri i sekretarit komunist, Albana Vokshi, e gjithë familja komuniste, strehuese e Enver Hoxhës.
  Çtë vazhdojmë, përveç Enkelejd Alibeajt të gjithë të tjerët, o janë komunistë e bij komunistësh, ose spiuna e bij spiunash.

 2. Nje sqarim per opozitarin “kryengrites”.

  *80 vjet me pare stergjyshi im rahmet paste, me arme ne dore shkoi dhe e cliroi nga liria stergjyshin tend,

  i tha tani e tutje nuk ka zot per ty, zoti jot jam une, do me duartrokasesh sa here te ti shterngoj

  prangat, do me votosh sa here te bej sikur ka zgjedhje, do buzeqeshesh kur te vjen te pelcasesh,

  do ngresh dolli per mua sa here te ngresh goten, nuk do besh as gek as mek pa urdherin tim.

  Dhe cberi gjyshi yt ? U nenshtrua fatit qe i solli stergjyshi im. Dhe ashtu ne te vetmen hapsire

  lirie qe i kishte mbetur shkoi ne darke dhe me stergjyshen tende ngjizen gjyshin tend i cili lindi

  ne vitin 1945, vit ne te cilin lindi edhe gjyshi im qe eshte akoma gjalle dhe eshte veteran i LANC.

  Gjyshi im sapo u rrit shkoi te gjyshi yt, i mori token , bagetite, e futi ne koperative, i dha buken dhe

  ushqimet me racion sa per te mbajtur frymen gjalle. Dhe cberi gjyshi yt? Nuk u ngrit por vetem

  tha me gjysme zeri se buka jo vetem i mjaftonte por ishte edhe e keqe. Atehere gjyshi im qe

  kishte patronazhiste kudo dhe atehere i quanin spiune e mori vesh dhe e coi ne internim. Atje u

  ngjiz edhe babai yt lindi ne vitin 1972, vit ne te cilen lindi edhe babai im. Por cfare i ka punuar

  babaim im babait tend ta dish ti. Qindihn i ka punuar. Cdo gje me tallona, 6 dite pune dhe te

  dielen aksion, as te qethej si desheronte vete nuk e linte ,bile nje here qe kishte lene floket e

  gjata e futi ne burg pwer shfaqje te huaja. Por babai yt nuk u ngrit kunder babait tim por per

  te shpetuar deshi te arratisej por babaim im e kapi dhe e plasi ne burg dhe vetem kur ky

  nongrata juaj e hoqe babain tim nga pushteti, babai yt doli nga burgu dhe u njoh me mamane tende

  dhe linde ti ne vitin 1992, i lire si zogu ne mal. Por nuk ishte e thene qe liria jote te zgjaste

  shume se une u riktheva ne pushtet dhe te hoqa perseri lirine sic kishin bere paraardhesit e mi

  me paraardhesit e tu. Ate qe se bene stergjyshi, gjyshi, babai kujton se po e ben ti duke bere

  trimin me goma makinash. Por kot e ke , se ti ke kater breza qe jeton ne skllaveri dhe nuk te

  shijon liria, se liria ka nje cmim qe ti nuk ke guximin per ta paguar dhe sa here qe nuk e ke

  kete guxim jeto si skllavi im ose merr valizhet dhe thuaj falemeshndet Shqiperise .

 3. problemi eshte se ne keto protesta, ne vend te kerkojn doreheqjen deh ndejkjen penale te lali hajdutit, kerkojn lirimin e nje hajduti tjeter. Dhe pastaj habiten pse ska njerez.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *