• |
ide | kryesore

Detaje/ U zbuluan me dron, asgjësohen rreth 3400 bimë kanabis në Vaun e Dejës

Lajme, Të fundit
Tale


Vau i Dejës/Vijon intensivisht megaoperacioni policor kombëtar i koduar “Territor i pastër”, kundër kultivimit të bimëve narkotike.

Nga kontrollet intensive të territorit, gjenden në njësitë administarative Shllak dhe Temal, dhe dhe asgjësohen 7378 bimë cannabisi.

Në vijim të megaoperacionit kombëtar policor, të koduar “Territor i pastër”, u evidentua dhe u godit 1 rast tjetër i kultivimit të bimëve narkotike, në Vaun e Dejës.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vau i Dejës, gjatë kontrollit të territorit, në njësitë administarative Shllak dhe Temal, gjetën dhe asgjësuan 7378 bimë cannabisi.

Vijon puna për identifikimin, kapjen dhe nxjerrjen përpara përgjegjësisë penale, të shtetasve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.


2 Comments

  1. Po satelitet ku i ke o i gjati ine ? Apo kjo ishte loja per ti xhvatur shqiptareve 6 milion euro e per te bere qoka per D’alema & Co ? Satelitet nuk u vune asnjehere ne pune , anijet energjitike gjithashtu . Jane 126 milion euro per 2 vjet te vjedhura brutalisht o i gjati ine .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *