• |
ide | kryesore

Pas zërave për divorc, fansat janë të shqetësuar për Nicki Minaj

Paparazzi, Slider


Fansat ndanë shqetësimin e tyre për Nicki Minaj pasi ajo ndau një video duke folur për betejat e mëmësisë.

klipin e shpërndarë në rrjetet sociale të martën, reperja “Anaconda” dukej se po kujtonte kur lindi djalin e saj dhe të bashkëshortit Kenneth Petty, me nofkën “Papa Bear”, në shtator 2020.

Dhe pastaj një ditë, ata po bërtasin “shtyni” dhe ju keni dhimbje,” tha 41-vjeçarja e përgjumur ndërsa kishte veshur një mantel të bardhë dhe një mbulesë sateni rozë në kokë. “Pastaj një ditë, ai del një djalë i bukur”, u shpreh ajo në kamerë.

“Urime për çdo mama atje. Ju jeni duke bërë një punë të shkëlqyer. Në rast se askush nuk ju ka thënë këtë, ju jeni duke bërë një punë të shkëlqyer.”

Për më tepër, të hënën, Minaj – e lindur Onika Tanya Maraj – postoi në mënyrë të fshehtë në Twitter, “Beqare …”, gjë që i bëri fansat e saj të aludojnë nëse ajo po fliste për muzikë të re apo një divorc të mundshëm.

Ndërsa është e paqartë se me çfarë po merret reperja e “Barbie World”, fansat e saj i dërguan asaj shumë dashuri dhe mbështetje në internet.

“Sapo u zgjova dhe pashë storyn e Nicki, që më bëri të përlotem, shpresoj që të jesh mirë duke të dërguar dashuri, lutje dhe përqafime”, shkroi një përdorues në Twitter.

Sinqerisht shpresoj se ajo është mirë. #We LoveYouNicki,” shtoi një tjetër. “Ajo video e Nicki Minaj ishte shumë shqetësuese dhe shpresoj që ajo të jetë në gjendje të dalë nga çdo situatë në të cilën ndodhet në mënyrë të sigurtë”, tha një person i tretë.

Petty dhe Minaj u martuan në tetor 2019. Nëntorin e kaluar, reperja  ndau detaje për marrëdhënien e tyre pas lindjes së djalit.

Nuk do të gënjej, gjërat u vunë në provë mes nesh”, tha ajo për Vogue në kopertinën e saj të dhjetorit 2023.   “Do të doja që dikush të më kishte thënë – megjithëse jam e sigurt se nuk do të kisha arritur ta kuptoja – se ka një nivel ankthi dhe ti mendon se do të largohet, por në fakt ai bëhet më e frikshëm.”

Përveçse janë prindër të rinj, Petty ka bërë bujë për një sërë çështjesh ligjore. Ai u dënua për tentativë përdh*nimi në shkallën e parë në prill 1995 për sulm ndaj një vajze të atëhershme 16-vjeçare, për të cilën kreu më shumë se katër vjet burg.

Dhe në shtator 2023, ai u vendos në arrest shtëpiak pasi kërcënoi Offset, bashkëshortin e  Cardi B.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *