• |
ide | kryesore

Tatimi për profesionet e lira, Braçe: Kush do le të ikë në Kosovë, se ua mat kokën ai atje (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit


Erion Braçe mendon se ligji për tatimin e profesioneve të lira nuk është i gabuar. Në “shpërthimin” e sotëm në Kuvend në një replikë me Jorida Tabakun nga opozita, Braçe tha se kush dëshiron le të largohet në Kosovë, nuk ka problem.

“Kush janë këta? Duan të ikin në Kosovë? Po patjetër të ikin, se ua mat kokën me pe ai atje matanë”, deklaroi Braçe duke iu referuar Albin Kurtit.

Ky ligj që rëndon barrën e të regjistruarve si profesionistë të lirë në Tatime, aktualisht është në Gjykatën Kushtetuese pas kallëzimit që ka bërë opozita. Vendimi final nuk është marrë ende. ©LAPSI.al


22 Comments

 1. Do me thene ky po na thote rrini apo ikni. Kush eshte ky bicim morri qe po na ve kushte per te qendruar ne Shqiperi. Paguhet nga paret tona per te na treguar vendin ky birbo komunist qelbesire?

  1. Jo vetem qene Çiuaua dhe dhe bythq…re qe se ka pjerdhuar askush,por per te lehur se ka shokun ,ta rruan trapin i vetem por sidomos ruajtjen w cmimit te domates ,trangullit dhe shalqinit i ka shume qejf .
   Cfare nuk pret nga nje bythq…re por deri ketu sta merre mendja😂😂😂

 2. Ky plesht qe si ka thene kush kurre puna e mbare, ka 30 e ca vjet qe e han qyl e tani

  ka goje te flase per taksimin e profesioneve te lira. Tpffu rrace muti qe keni 8o vjet qe

  e mjelni Shqiperine pa i dhene asgje asaj. Bastarde.

 3. Spurdhjak, do vije shpejt dita te ta masin koken per firmat qe ke hedhur ne gjithe VKM qe te ka lene ne dore rama

 4. Tani PD, ka kryetarin “non grata” dhe pasardhësen në listë Argitën, po “non grata”. Siç mund ta shikoni, ajo po sillet qysh tani si kryetare e PD, pasi jep direktiva kë do pranojnë tani që morën vulën, kë nuk do pranojnë, me kë do bashkohen, me kë do ndahen etj. Brace qytetar e civil,shpellkaret e salihut qe komentojne ketu larte shkoni lepijani bolet qe ta kuptoni kush eshte brace.shpellkaret e cecenet ne Qytet,kombi ne rrezik

 5. Ska faj ky mut i vogel, si kakardhi. Duke qene se nuk ka asnje profesion, perveçse ti lepije bythen atij drunit te shtremet qe e perdor si kruajtese dhembesh, nuk e ka idene se çfare llomotit.
  Ky do rraf me shpulla, se me grushta te ngel ne dore, xhepisti i felliq

 6. Atij ti rruni lesht ju
  5milion € ju dha per ngrohje pensioniste familje ne nevoje,100€ femijeve 5 vjeç e poshte 100€ çdo pensionist
  O rilindës qe po i vdisni njerezit me zor.

 7. Pse sju caktoni te punësojnë nga nje te papune do e benin me kenaqesi .Por jo ju doni te vidhni leket nepermjet tenderëve, ne mbakemi me lek nga buxheti i shtetit afganet paguajmë leket e beketit te ministrave qe hiqen te policeve qe hiqen dy kompani skanimi ne dogana ,drejtoret qe hiqen 3 vjet 75% te rrogës kryepolicit qe hoqet 65 rroga ,vjedhjet me ppp ,tendera etj.
  Po spaku me rroga 9mije euro ca ben apo ju pirdhni ata i marrin.ere.Dhe pensionistet rrime e vështrojmë se skane takat te pjerdhur e jo te kundërshtojnë.

 8. Çar thotë ky komunist I vogël ???
  Dmth don ta zbrazi akoma vendin ky miu së bashku ma halen Rama.
  Pastaj çar problemi ka me Kurtin e Kosovën!!! Apo do bëjë si kumandari.
  Po ku ke fytyrë të flasësh për Kurtin e Kosovën që aplikojnë paketë fiskale mbështetëse e jo shkatërruese si ju badtardë neokomunistë!!
  E keni trashëgimi taksat e tatimet e jashtëzakonshme siç bëri Enveri që I vodhi me ligj e dhunë shqiptarët!!

 9. Te gjithe profesionet e lira te perdorin influencen per te sulmuar kete qeveri zhvatesish! Ju jeni hajduter o plehra, ju i doni leket e gjakut te ketyre profesionisteve por jeni hajduter, dhe plehra qe fyeni! Taksapaguesi te mban me buke o deputet llum qe nuk njeh norma elementare sjellje!

 10. O Brace,

  o surrat mi, o te shkerdhefte Afrika tere farefisin more rrace muti.
  Gjithe jeten parazit ngele.
  Ku eshte katandisur ai vend, ne dore te Braces dhe Spiropalit pupupupu
  Ikni o milet nga ai vend ikni dhe line vetem qelbesirat aty.
  Konica i shkrete e ka thene qe duhet ikur naten e jo te presesh dite e biles te shkundesh edhe kepuce qe te mos marresh as pluhurin me vete.

 11. Ky do rafur me kar. Robt ku ti kene ata lloj zorraxhish qe votojne kete moterqirin fshatar komunist. Deputet i karit, bushtra e partise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *