• |
ide | kryesore

Tërmet i fortë në Greqi

Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit
Tërmet i fortë në Greqi


Lëkundje të forta sizmike janë shënuar mbrëmjen e sotme në Rodo si dhe në zonën e Akaisë dhe Aitoloakarnanisë, Greqi. Mediat greke raportojnë se tërmeti në Rodo ishte me magnitudë 4.9 ballë i shkallës rihter, ndërsa në Akai ka qenë me magnitudë 3.8 ballë i shkallës rihter, katër kilometra në perëndim të Nafpaktos, pranë Antirrios. Sakaq, nuk raportohet për dëme.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *