• |
ide | kryesore

Video/ “TM në Stadium”: Juventus zyrtarizon me stil teknikun e ri Thiago Motta

F1, Sport, Video
Thiago Motta


Më në fund është zyrtarizuar: Thiago Motta është trajneri i ri i Juventus. Klubi bardhezi njoftoi punësimin e teknikut italo-brazilian me kontratë deri në vitin 2027: “Jam shumë i lumtur që filloj një eksperiencë të re në krye të një klubi të madh si Juventus – ishin fjalët e para të ish-teknikut të Bolonjës -. Falënderoj pronësinë dhe drejtuesit, të cilëve u siguroj të gjithë ambicien time për të mbajtur ngjyrat e Juventus lart dhe për t’i bërë tifozët të lumtur”.

KOMUNIKATA

“Është zyrtare: trajneri i ardhshëm i Juventus do të jetë Thiago Motta. Trajneri italo-brazilian ka nënshkruar një marrëveshje me Juventus, deri më 30 qershor 2027.

Lexo më tejThiago Motta ka firmosur kontratën me Juventus: takimi në Lisbonë me Giuntolin edhe për merkaton

Dyzet e dy vjet ende për t’i mbushur, Thiago Motta e filloi karrierën e tij si trajner në vitin 2018, duke u nisur nga ekipi i të rinjve të Paris Saint Germain, ekipi me të cilin ai kishte përfunduar aventurën e tij të lojës disa muaj më parë. Në Itali ai mbërriti në pankinën e Genoas në vitin 2019 dhe më pas drejtoi Spezia dhe Bologna, skuadër në të cilën në dy vitet e fundit ai arriti të shfrytëzonte idetë e tij të lojës dhe me të cilën arriti një kualifikim historik në Champions League”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *