• |
ide | kryesore

Kate Winslet flet për skenat me DiCaprio në Titanic

Paparazzi, Slider


Kate Winslet ka folur së fundmi për prapaskenat me Leonardo DiCaprio gjatë xhirimeve të “Titanic”.

“Oh Zot , ai është mjaft romantik, apo jo?” tha aktorja  në një video për Vanity Fair, teksa shikonte videon e famshme “Unë po fluturoj!” skenë në film që ndodh pak para se personazhi i saj Rose dhe Jack i DiCaprio të ndajnë puthjen e tyre të parë.

“Nuk është çudi që çdo vajzë e re në botë donte të puthej nga Leonardo DiCaprio,” vazhdoi Winslet për aktorin , megjithëse ajo shtoi “Nuk ishte gjithçka aq bukur sa duket.”

Siç shpjegoi fituesja e çmimit të Akademisë, “Midis skenave të puthjes unë do përfundoja duke u dukur sikur kisha ngrënë një çokollatë karamel  sepse grimi i tij do të ngelte tek fytyra ime.” “Dhe ai do të dukej i zbehtë pasi i gjithë grimi im ishte mbi të,” kujton ajo. “O Zot, ishte një rrëmujë e tillë.”

Përveç çështjeve të grimit, “Unë shikoj këtë skenë atë dhe më kujtohet se nuk  mund të merrja frymë në atë korse,” tha KAte, ndërsa shikonte Rose duke ecur drejt Jack.

Ishte një makth,” vazhdoi ajo për skenën e tyre. “Sepse Leo nuk mund të ndalonte së qeshuri dhe ne duhej ta rixhironim këtë rreth katër herë, sepse [regjisori James Cameron] donte një dritë shumë specifike për këtë.”

Titanic ishte një sukses masiv në arkat, ku fitoi mbi 2.2 miliardë dollarë në mbarë botën me një buxhet prej 200 milionë dollarësh. Në film luajtën edhe Billy Zane, Kathy Bates, Bill Paxton, Frances Fisher, Gloria Stuart, Victor Garber, Danny Nucci, David Warner dhe Suzy Amis Cameron. Dhe pavarësisht sfidave të prodhimit, Winslet i tha Vanity Fair se ndihet “shumë krenare” për filmin e vitit 1997, i cili mori 11 çmime Oscar nga 14 nominime.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *