• |
ide | kryesore

Pas 3 orëve në SPAK, Meta: U thirra në cilësinë e kundërshtarit të narko-shtetit

Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta


Për gati 3 orë e gjysmë, Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është marrë sot në pyetje nga prokurorët e SPAK.

Pasi la ambientet e Prokurorisë së Posaçme, Meta lëshoi akuza në drejtim të Altin Dumanit dhe Ramës. Ai tha se u pyet në cilësinë e kundërshtarit të narko-shtetit.

“U pyeta në cilësinë e kundërshtarit të këtij narko shtetit që e mban në këmbë Dum Dumani, që në vend që të hetojë McGonigal dhe të ndalojë Edi Ramën dhe inceneratorët dhe Portin e Durrësit, merret me laraskat dhe përrallat e tij. Tani po iki se kam tryezën, kam sipërmarrjen. Këtë do Dum Dumani. Që mos të merremi me gjë ne, këtë detyrë i ka caktuar Edi Rama Dum Dumani.”, tha Meta.


13 Comments

 1. hajde terheqsh kemben zvarr edhe per te tjeret. Kete e therrasin dhe e pysin si i ke ber leket, ky pergjigjet Edi Rama e Dum Dumani. Nuk thot qe jam i pafajshem po thot qe Ed Rama ka vjedh me shum se mua. Ti paguaj te tuat, se DUm DUmani nje dit do e therrasi dhe Ramsin. Ti ngerkoh jep shjepgime per bemat e tua, se kur pergjigjesh duke sulmuar drejtesin, thejsht tregon qe je ne mut deri ne fyt. Je i qelbur.

 2. Me duket se qekan ber pazaret. Ky do ma haj sa krahu e Saliu ka per te shpetuar. Max Saliu do vazhdoj si Berluskoni me ceshtje te hapure deri sa ta therrasi ai lart, po ska per te ber asnje dit burg. Ky do jet kurbani i drejtesis se re.

 3. Ore ti mir ben qe je kundershtar i narko-shtetit (edhe pse gjysma e antareve te LSI apo PL si quhet, jan narkos, po nejse). Po kjo nuk te ben te pafasjhem nga hajdutlleku dhe babezia shumvjecare qe te beri me vila e me banjo per macet. Nuk shpeton dot as nga akuzat si proposites i vrasjes se vllait te Ndokes. Nqs Bami behete bashkepuntor i drejtesis (se atij si ka ngel tjeter zgjedhje, o do vdesi o do bashkepunoj), ti Like behu gati te kalosh jeten e ngelur prapa hekurave.

 4. Epo kur ben si i persekutuar politik dhe Like floriri, qe e beri malin e tomorrit fush me guroret e veta. Tani ben sikur po i bien ne qaf. Likja ma 40 hajdukat na qeka viktim e narko-shtetit. ca gallate.

 5. Deri ne vitin 2016 ishe pjese e narko shtetit, me vone 4 vjet si President. Tani mos na mallengje por dhe ti je pjese e Aleances se Qelbesirave

 6. Ke të drejtë Ilir! Në këtë zallamahi që i ka kapur socialistët, duan të godasin çdo opozitar që i kanë në plan – do djegim ca nga tanët por do marrim edhe Metën e Berishën me vete.

 7. Te qash me lot dhe te qeshesh me renkime!

  Dhe pasi u rrahen me njeri tjetrin me shkopa bejsbolli, raketa pingpongu, gure tavlle, tym lotesjelles, tani kerkojne kthimin e te gjitheve te shtepia e non’dajes!

  A thua bashkimi i opozites eshte ritufezimi i deputeteve ekzistues! Cfare mjerimi!
  Miku i salihut ky metaj te dy bashkepuntore ne krim dhe vjedhje te pasurise publike

 8. Nje thenie e mdhe e Fatos Nanos i thote njeri me ndihmo filanin se eshte brenda,ca ka bere e pyet, nje vrasje une sbera asgje i pergjigjet Tosi dhe bera 4 vjet ,le te rrije pak brenda dhe Bosi Skraparit le te rije pak brenda

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *