• |
ide | kryesore

Protestë tek Gjykata Kushtetuese kundër taksimit të profesioneve të lira

Arkiva, Lajme, Të fundit


Qindra qytetarë janë ngritur në protestë kundër vendimit të qeverisë së Edi Ramës për taksimin e profesioneve të lira.

Me parulla në dorë, qytetarët e thirrur nga Emisioni Piranjat po protestojë para Gjykatës Kushtetuese ku kërkojnë shfuqizimin e vendimit të qeverisë për taksimin e profesioneve të lira, ku sipas tyre kjo taksë do mbysi iniciativën e lirë dhe vetëpunësimin.

Të gjithë faktorët opozitarë janë shprehur kundër kësaj takse për profesionet e lira, duke i bërë thirrje Gjykatë Kushtetuese ta shfuqizojë vendimin e qeverisë. Përfaqësues nga PD-ja, PL-ja, Mundësia, Nismja Thurje, Shqipëria Bëhet morën pjesë në protestë.


7 Comments

  1. Si u kthye Gjiri i Lalzit në vendin ku kanë vila luksoze Sali Berisha, Ilir Meta, por edhe politikanë të tjerë të rëndësishëm në vend. Pak muaj më parë, Gaz Bardhi akuzoi Flamur Nokën, kolegun e tij në parti se po shet një vilë që kalon shumën e 1 milion eurove.

    Po çfarë është Gjiri i Lalzit si histori politike? Që qarkullon edhe në dokumente ndërkombëtar siç është rasti i dosjes britanike të shpalljes Non Grata të Sali Berishës?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *