• |
ide | kryesore

Rob Schneider sulmon Will Smith: Një gënjeshtar

Paparazzi, Slider


“Bota më në fund pa ngjyrat e vërteta të Will Smith-it pas Oscars famëkeq të 2022-ës “, sipas Rob Schneider.

Gjatë një paraqitjeje në “The Kyle and Jackie O Show” të martën, komediani 60-vjeçar e quajti Smith, 55 vjeç, një “gënjeshtar”  pavarësisht personalitetit të tij simpatik publik. “Will Smith ka fshehur faktin se kush është në të vërtetë dhe ai u ekspozua atë natë,” tha ai.

Schneider, i cili është mik i mirë me Rock, shpjegoi se ai nuk mund të komentonte për shuplakën kur ndodhi sepse ai ishte një zyrtar i zgjedhur i SAG-AFTRA – por nuk u përmbajt këtë herë. “Ai është me të vërtetë një idiot,” shtoi aktori.

Alumi i “Saturday Night Live” e quajti shuplakën një “gjë të errët të thellë” për t’u bërë përpara miliona njerëzve, veçanërisht ndaj një “komediani me të vërtetë legjendar”, të cilin ai e konsideron “më të mirin e brezit tonë”.

Mendimi i tij për aktorin e “Bad Boys” i kapi në befasi drejtuesit e radios duke pasur parasysh përvojat e tyre pozitive me Smith në të kaluarën. “Ai është një gënjeshtar,” u përgjigj Schneider. “[Një] mashtrim i plotë.”

Ndërsa Jackie O argumentoi se Smith ishte “nën presion” në kohën e shuplakës, aktori i “Grown Ups” tha se nuk ishte justifikim për veprimet e tij.

“Nëse unë do ta kisha bërë këtë, Akademia do të më kishte çuar në burg,” pohoi Rob. “Ata ishin kaq të shqetësuar se mos dilnin racistë apo çfarëdo tjetër… dhuna është ajo që është. Ngjyra e lëkurës tënde ose, e di, feja nuk ka rëndësi nëse kryen një krim para njerëzve të tjerë.”

Will u ngjit në skenë në Oscar 2022 dhe goditi Rock pasi ky i fundit bëri një shaka për Jada Pinkett Smith. Megjithë momentin tronditës, Smith u lejua të qëndronte në ceremoni dhe  itoi aktorin më të mirë për rolin e tij në “King Richard”. Akademia më vonë e ndaloi atë të marrë pjesë në Oscars dhe të gjitha ngjarjet e tij për një dekadë.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *