• |
ide | kryesore

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Paparazzi, Slider


Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një vit pasi ajo thuhet se e la atë si menaxherin e saj.

Në një deklaratë të mërkurën, përfaqësuesit e krijueses së hitit “We Can’t Be Friends” njoftuan se partneriteti i saj me Braun është rikthyer.

“Ariana Grande dhe HYBE, të udhëhequr nga CEO Scooter Braun, presin me padurim të vazhdojnë partneritetin e tyre afatgjatë të biznesit dhe të ndjekin mundësi krijuese në Weverse dhe REM Beauty,” shkroi Braun, në Instagram përmes faqes së kompanisë së tij të marketingut SB Projects.

Braun, i cili dikur menaxhonte Grande gjatë viteve të para të karrierës së saj muzikore, thuhet se u largua nga këngëtarja “No Tears Left to Cry” vitin e kaluar. Që atëherë ajo është menaxhuar nga Brandon Creed pasi nënshkroi me firmën e tij Good World Management që u lançua në fund të vitit të kaluar.

Shumë artistë duke përfshirë Demi Lovato, J Balvin dhe Carly Rae Jepsen gjithashtu ndërprenë lidhjet me Braun në të njëjtën kohë kur Ariana u distancua nga menaxheri i muzikës vitin e kaluar.

Karriera muzikore e Grande filloi në vitin 2013 me publikimin e albumit të saj debutues, “Yous Truly”. Që atëherë, ajo ka publikuar edhe gjashtë albume të tjera.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *