• |
ide | kryesore

Basha ndërron mendje: Do bëjmë rekurs në Gjykatën e Lartë për vulën

Arkiva, Lajme, Të fundit


Pas mbledhjes me Kryesinë dhe Kolegjin e Kryetarëve, Lulzim Basha, deklaroi se do të bëjë rekurs sepse e konsideron jo të ligjshëm vendimin e apelit ër vulën e PD, e cila iu dha zyrtarisht Sali Berishës.

Basha vijoi duke thënë se demokratët nuk do të tërhiqen dhe se shqiptarët do të kenë alternativën që presin në zgjedhjet e ardhshme.

“PD do të bëjë rekurs në Gjykatën e Lartë, pasi e konsideron jo të ligjshme vedimin e marrë nga gjykata e apelit. Ka ardhur koha që t’i jepet fund paligjshmërisë 34 vjeçare që mban Shqipërinë peng të një grupi individësh. Në Shqipëri ka ardhur koha të fitojë drejtësia dhe jo padrejt.”, tha Basha.


28 Comments

 1. Po ik o ditezi i kapur me gjithe rekurs. Ti per hater te shba-se se Sorres e do vulen, apo tani fillon beteja per ty pas 12 vitesh humbje te njepasnjeshme. Si me vule si pa vule ske fitur asnje pale zgjedhje.

 2. Ke te drejte , per kete je paguar o lango i qelbur .Ka dhene urdher padroni qe te ndjekesh hapat e keshilluar nga ai.

 3. Ore po si ka mundesi te jete robi kaq robqire, kaq Shvejk? O kar, po dil pra testoje veten sa vota mer se jam i sigurte se aq karalloj je bere, as nruja jote nuk shkon te votoje per ty ate dite, por iken ne Hollande per “pak shoping”.

  Ore Ramazani dihet qe eshte armik i shqiptareve sepse ka dale hapur, por me i rrezikshem eshte nje skile si ky qe e ka emrin Lylqim, por ne fakt eshte Ramazani 2.0 i veshur si “demokrat”.

  Ky eshte aq zvarranik saqe po ti thote Kimetja e Eskobari, hidhe ne ere gjithe Shqiperine, ky e ben. Dhe e ben dhe do thote, “aaa, ne jemi euratlantista, nuk e bejme dysh fjalen e aleatit tone strategjik” 😀.

  A ka noj fukara te kape ne shpulla noj dite kete flokngjyerlepier shalngjitur qe te ftillohet e ta mare vesh se eshte “mister NOBODY”, askushi?!😀

  1. Heh, nderroi mendje Luli…!
   E ka per shantazh, nuk e ben. Do qe ta presin te PD e modhe me ceremoni..
   Aman o Lul se na lodhe me keto piruetat.
   Shko atje te PD e zer nje qoshe e rri urte
   Apo beteja sa ka filluar…

  1. dhe Mul Noka dhe Fatmir Mediu dhe Meta…hahahaaa.. Cpopull kar, dhe ben qejf Rame hajduti me kurvat e tij me burrat ministra apo investore strategjike

 4. Per çfare o Genjeshtar i dhjere,ke do genjesh me se le nam !
  Çfare lloj robi je o qenije e peshtire ?
  Po ke genjen ti,kur nuk je pale e nuk te njohu Gjykata e Apelit,kush do ta pranoje Rekursin,me çfare Tagrash ?!
  Dorezo leket e Partise Demokratike,qe i ke vjedhur me kunatin dhe boll mashtrove o pis njeri,vendimi i Gjykates se Apelit njihet si vendim i formes se prere,me cfare do rregjistrohesh ne KQZ ?!Je pa breke,genjen dhe ata debile qe kane qejf te genjehen se te njohin sikur te njoh une ty,do t’ju vije turp te flasin !Te fala Irfanit ?Pleh.

 5. Rekursi eshte vertet problem, pasi gjykata e nolte e nalo vulen te shkoje vrik ke Sala dhe I ngelet Lulit.
  Ky edhe nuk do te fitoje zgjedhje, do te jete vetem kryetar I modh.
  Ene Kujtim Gjuzi kryetar partie eshte por punote taksist deri mzgjedhjet

 6. Nuk je pale o Lulush! Nuk je asgje, ceshtja u ri-gjykua ne themel! Po ti s’ke as guxim si Agron Shehaj qe krijoi parti, nuk ke bythe te besh gje se je mesuar ti biesh qylit! Dhe kesaj here morre fund, futja gjumit se do harrohesh shpejt!

 7. Sdoni lider bukurosh, te ri, evropian juve popull kerm. Doni ish komunista, enverista. O lul vazhdo betejen tende dite dhe nate, keputi nje cader tjeter para kryeministrise, madje dhe nje cader para PD, paradite tek njera, mbasdite tek tjetra. Tmerroje politiken e vjeter. Trekendeshin e Vermutes.

 8. Monster.

  E mori ne qafe Shqiperine dhe Zgjedhjet.

  Eshte bere qesharak, por ky NUK ka shtylle kurrizore.

  Bej Partine tende ore i shpelare, si beri Ilir Meta.

 9. E drejta per rekurs eshte nje e drejte ligjore. Berishizmi duhet refuzuar e luftuar me te gjitha mjetet demokratike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *