• |
ide | kryesore

Çuditen gjermanët, rreth 50.000 shqiptarë do të jenë në Europian!

Lajme, Të fundit


UEFA dhe autoritetet gjermane po përgatiten për mbi 50,000 tifozë të Shqipërisë që do të marrin pjesë në ndeshjen e së shtunës në Euro 2024 kundër Italisë në Dortmund, në “Signal Iduna Park”, në atë që do të jetë kontigjenti më i madh i tifozëve të çdo skuadre tjetër përveç vendit pritës.

Ndonëse pse “Signal Iduna Park”, stadiumi i Borussia Dortmund, mban rregullisht mbi 81,000 spektatorë për ndeshjet e klubit, kapaciteti për ndeshje e Europianit do të jetë i reduktuar në 62 mijë tifozë.

Referuar raportimeve të mediave spanjolle, nga 62 mijë vetë rreth 50 mijë do të jenë tifozë shqiptarë në një “uragan të vërtetë kuqezi”, ndërsa më pak se 10 mijë do të jenë mbështetësit e Italisë. Tifozët e Shqipërisë kanë blerë bileta jo vetëm në zonën e tyre por edhe në zonat neutrale të stadiumit dhe pritet të krijojnë një super atmosferë në këtë përballje.


1 Comment

  1. Pse çuditeni gjermane ne e djegim jorganin per nji plesht
    Por kruhemi nga pleshtat se mbajme qente mbi krye.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *