• |
ide | kryesore

Lëviznin me mbi 100 mijë euro në automjete, procedohen penalisht dy persona në Fier

Lajme, Të fundit


Procedohen penalisht dy persona në Fier. Mësohet se 51 dhe 53 vjeçarët janë kapur duke qarkulluar me automjet, me shuma të mëdha parash me vete të cilat mendohet se janë përfituar nga veprimtaritë kriminale jashtë vendit.

U procedua penalisht 51-vjeçari A.L pasi në automjetin e tij u gjetën 89 mijë euro pa dokument për burimin e tyre. Gjithashtu u procedua 53-vjeçari J.Xh pasi ju gjetën në automjet 11 mijë euro dhe 60 mijë lekë.

U sekuestruan shumat e parave, dy makina Benz dhe dy celularë.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *