• |
ide | kryesore

Policia: Rrezikohen banesat nga zjarri në Shkodër, evakuohen banorët (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit


Pasditen e kësaj të premteje (14 qershor) në qytetin e Shkodrës ka rënë një zjarr i përmasave të mëdha. Policia thotë se flakët kanë përfshirë tregun e rrobave të përdorura.

Zjarrfikësit së bashku me policinë shkuan në vendin e ngjarjes dhe bënë të mundur evakuimin e banorëve nga banesat që rrezikohen nga zjarri.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

“Rreth orës 18:55, në lagjen “Ndoc Mazi”, në një treg me rroba të përdorura ka rënë zjarr.

Zjarrfikësit së bashku me policinë menjëherë kanë shkuar në vendngjarje.

Shërbimet e Policisë po bëjnë evakuimin e banorëve nga banesat që rrezikohen nga zjarri.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *