• |
ide | kryesore

Gordon Ramsay flet pas aksidentit: Me fat që jam gjallë

Paparazzi, Slider


Gordon Ramsay thotë se është me fat që është gjallë pas një aksidenti të frikshëm me biçikletë

Ramsay hyri në Instagram të shtunën dhe iu lut më shumë se 17 milionë ndjekësve të tij që të dëgjonin këshillën e tij kur bëhet fjalë për ngasjen e biçikletave: mbani një helmetë! Kuzhinieri i famshëm më pas tregoi se ai mavijoi keq trupin e tij pas “një aksidenti vërtet të keq” teksa udhëtonte në Connecticut.

Babai i gjashtë fëmijëve thotë se është mirë. Nuk kishte kocka të thyera, por ai kishte mavijosur anën e majtë të trupit.

“Me të vërtetë më tronditi”, tha Ramsay ndërsa ndau detaje të aksidentit. “Sinqerisht, unë jam me fat që jam këtu. Kirurgë të pabesueshëm të traumës, mjekë, infermierë dhe spital që u kujdesën për mua këtë javë, ata ishin të mrekullueshëm. Por, sinqerisht, ju duhet të mbani një helmetë. Nuk më intereson se sa i shkurtër është udhëtimi.

Para se të ngrinte xhaketën për të zbuluar mavijosjen e madhe, Ramsay shtoi: “Tani, jam me fat që qëndroj këtu. Kam dhimbje. Ka qenë një javë brutale. Dhe po e kaloj disi. Por, nuk mundem t’ju tregoj rëndësinë e mbajtjes së një helmete.”

Në mbishkrimin e tij ai shkroi, pjesërisht, “Unë jam mirënjohës për të gjithë mjekët, infermierët dhe stafin në Spitalin Lawerence + Memorial në New London që u kujdesën për mua dhe më kontrolluan, por shumë mirënjohës për helmetën time që më shpëtoi jetën.

Fansat komentuan menjëherë në postim.

“Gëzohem  që je mirë dhe shpresoj të ndihesh më mirë së shpejti!” komentoi një ndjekës. Një tjetër shtoi, “Bota ka nevojë për ty kuzhinier!! Përtej i lumtur të dëgjoj se je mirë, dhe falënderoj Zotin për atë helmetë! Gëzuar ditën e babait dhe shërim të shpejtë!! “


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *