• |
ide | kryesore

Habit Berisha: Pse tuneli i Llogarasë nuk duhej ndërtuar

Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha


Ish-Kryeministri Sali Berisha e konsideroi tunelin e Llogarasë si më të kushtueshmin në planet. Në fjalën e mbajtur para mbështetësve të tij, kreu demokrat tha se Edi Rama thoshte se ishte bërë legjendë premtimi i qeverive të tjera për ndërtimin e tunelit.

“Sali Berisha ka kundërshtuar në mënyrë kategorike ndërtimin e tunelit por Edi Rama e pranoi se i shkuan me valixhe dhe e blenë me lecka hajdutin e Shqipërisë. 

Po pse unë e refuzova ndërtimin e tunelit?

Së pari, tuneli i lidh sytë Llogarasë, njëra nga qafat me pamjen më fantastike në Shqipëri.

Së dyti, tuneli shkurton gjithsej sipas një pasionati të tunelit, 23 minuta rrugën.

Së treti, nqs tuneli i Elbasanit ka një qarkullim vjetor prej 1.6 milionë, sa është tuneli i Llogarasë?

Nga Palasa në Qeparo ka gjithsej 8000 shtretër turistikë, ja ta zëmë 9 mijë edhe me banesat, por a e dini se çfarë do të thotë kjo, 18 mijë euro për një shtrat turistik.

Shqipëria ka gjithsej në të gjithë territorin e saj, në të gjitha qytetet, 109 mijë shtretër turistikë, ta zëmë se i paska 9 mijë shtretër në territorin nga Palasa në Qeparo, atëherë a nuk i përket 18 mijë euro shtrati turistik? A ka krim më të shëmtuar se ky? A ka përçmim dhe përtallje më të madhe për shqiptarët se kjo? A ka vepër më korruptive kriminale se kjo miqtë e mi?

Kur them 8 mijë apo 9 mijë shtretër, kjo gjithsej për 5 muaj, se në 8 muaj, aty turiste është vetëm Belinda Balluku te vila e saj dhe OIta Xhaçka te sarajet e të shoqit.

A ndërtohet në këtë mënyrë o miq vetëm për të vjedhur. A ka krim më të shëmtuar. Po tuneli i Kalimashit, sa e ka fluksin, sipas statistikave zyrtare, 4.2 milionë në vit.

A mund të ndërtohet në këtë mënyrë vetëm për të mbushur valixhet me euro. Për të dënuar shqiptarët për të ndërtuar tunele të cilat kurrë nuk e justifikojnë dhe të cilat vetëm një hajdut i çmendur mund të marrë përsipër të shpërdorojë dhe të vjedhë paratë publike.

Tuneli i Kalimashit, kushton gjithsej 300 euro për pasagjer, tuneli i Llogarasë kushton së paku 10 mijë euro për pasagjer. Dhe e gjitha kjo kur tuneli i Kalimashit e shkurton distancën Kukës-Tiranë, 6 orë, tuneli i Llogarasë i vjedhjes së madhe, shkurton distancën me 23 minuta. A ka krim më të shëmtuar se ky o miq”, tha Berisha.


19 Comments

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Ty dhe fëmijëve të tu do tju qihet nëna o idiot, o parrazit muti që paguhesh si patronazhist, ose je idiot kilysh neokomunist injorant që nuk kupton se sa të vjedhin, debil jetojmë më keq se në 1989 në kohën më të keqe të komunizmit!

  2. O.shqiptar.me.mend.mos.degjoni.hajdutin
   Berisha.ky
   Kriminel.vrau.preu.dogj.eshkatrroj.meilir.bythqimin.dhe.tani.qe
   Ka.ngel.me.gisht.ne.goje.e
   K..ar.neb.th.meso.shqiptaret.turp.me

   Dëgju
   Zërin
   Mbyll.ngelsh
   Omaskara.or.pala o.cirku.jonuz.lika..mesues.pensionist

   1. Berishes i ha mutin ti per hajdut,je nje ndyresire payronazhiste apo nje jashtqitje nga ata qe u behet tuneli per te shkuar ne shtepi,shiko koston o pleh mavi,o antar i krimit e ha mut pastaj kur fyen apo shan me te madhin ne vend Sali Berisha.

    1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

     Qenka mësue pensionist ky mut jonuz lika që nuk di as të shkruaj, mjerë nxënësit çfarë injoranti kanë pasur mësues!

   2. O i “I paemër
    17/06/2024 te 07:41”, shko e meso si te shkruash gjuhen shqipe, me pas dil te besh zarin e atyre qe po te shkerdhejne e vjedhin gjithe brezat e shtepise!

  3. Himara Autonome
   ZSali
   Tuneli i Llogorose vlen me pak se parate we u vodhe shqipetareve ne firma
   Ose mayrialet ushtarake qe shitet ju
   E shum e shum gjera te tjera
   Tuneli i llogoras i sherben turizmit popullit shqipetar dhe popullit Himarjot te kete sa me te sjpejte kokunikimin
   HIMARES JU I BETE GJENE ME TE SHEMTUAR WE TE VJEDHIJT DHE TE SHKATEROJTE HIMAREN ME LIGJIN 7501
   NISMA E JUAJ E COI NE SHKATERIM HIMAREN
   HIMARJOTE SNGOPEN ME PALLAVRA ISLAMO KOMUNISTE
   HIMARJOTET KANE LEFTUAR E LEFTOJNE CDO PERANDORI CDO SHTET CDO INDIHIT
   WE CENON TE DREJTEN HISOTORIKE POLITIKE SHQERORE APO INDIVIDUALE KU AJO PERMBA TE DREJTEN EWENDRESES DHE RREZISTENCES PER LIRI DREJTESI PRON KULTUR ETNI
   NO DOI PERGJIGJEMI SI JU PERGJIGJEM VATIKANIT TURKUT TE TURQISTURKUT TE SHQIPERIS KOMUNIZMIT RRILINDJES TE WUAJTUR PE DE E TE GJITHEVE ME RRADHE
   QE MUNDOHEN TE MASHTROJNE OSE TE VJEDHEN E SHKATEROJNE HIMAREN
   HIMARJOTET JANE NE TE DREJTE TE TIRE
   DO FITOJNE TE DREJTEN E LIRIS TE MOHUAR NGA
   ISLAMO KOMUNISTET SHQIPETARE

 1. Po by-pass Plloçe-Qafe Thane Qukes e dini qe nuk funksionon sepse ka disnivel 18 metra dhe nuk takohen segmentet????
  Sa do tu takoje udhetareve te paguajne, sepse do ndertohet nga e para!?

  1. Qenka problem vertet I madh! Nje arsye me teper per te hedhur me shpoti “Perverset e Bashkuar
   Vidh mir bir vidh, nje dite di te ngelet ne fyt. Uroj sa me shpejt!!

  2. Paguajm neve e do paguajn breza te tere, or babam jo pasagjeret e ramavic perversit.
   Mjere femijet shqiptar. E kan koken te ven kolateral neper borxhe pa fund prej PiSave.

 2. Berisha atë që e thotë e deklaron me përgjegjesi sepse ka informacionin dhe mendimin të profesionistëve të fushës.
  Nuk thotë diçka nga mendja e vetë ,siç në kundërtën ky piktori I çmendur që spyet kërkënd të profesionit!!!

 3. Berisha nuk habit fare asnje qe nuk i sherben Narkos dhe hijenave te tij.
  Studimi i fizilibitetit e nxjerr kete Tunel out,eshte ndwrtuar per Loigarket dhe Vilat e Tyre ne Palace dhe jo vetem !
  Pse u fut ne Burg Dhe mbahet Beleri,thjeshte dhe vetem nga pronat ne bregdet,te tjerat jane fjale boshe.
  Berisha eshte fiks njeriu qe ka ndertuar e punuar per Shqiptaret dhe punon 24/7 ky banditi qe eshte ne pushtet eshte nje monster e lindur si i tille dhe Partia Socialiste nje çerdhe krimi.

 4. Ksaj rradhe ja ke fut kot. Njesoj sic bere me hekurudhen e shpejt tiran rinas durres qe donte ta ndertonte nano dhe ti e quajte te shtrenjte. Dhe pastaj u futem 1 miliarde euro borxh me shku ne kuks

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *